Yükleniyor...

Analistlerin Ortak Öngörüsü: Bitcoin Fiyatı 8.000 Doların Altına Düşebilir

Cuma günü Bitcoin için işler kötüye gitmeye başladı ve gelen satış baskısıyla Bitcoin fiyatı birkaç saat içinde 9.

Analistlerin Ortak Öngörüsü Bitcoin Fiyatı 8.000 Doların Altına Düşebilir

Cuma günü Bitcoin için işler kötüye gitmeye başladı ve gelen satış baskısıyla Bitcoin fiyatı birkaç saat içinde 9.250 dolardan 8.700 dolara kadar düştü.

Satış baskısının son bulmasıyla kısa vadeli düşüş trendi sona erdi ve Bitcoin fiyatı 8.850 dolarda bir miktar destek buldu. Ancak analistlere göre Bitcoin için düşüş trendi devam edecek. Dahası, ayıların en büyük kripto para birimini 8.000 dolara ve hatta daha düşük seviyelere çekmesinin an meselesi olduğu konuşuluyor.

Twitter’daki popüler kripto para analistlerinden Neko, Bitcoin’in kısa vadeli dört saatlik mum grafiğinde düşüş eğiliminin olduğunu belirtiyor. Bitcoin’in yükseliş hacminin oldukça zayıf göründüğünü söyleyen analist, 9.000 dolardaki önemli desteğin kırıldığına dikkat çekiyor.

Bu durumun daha fazla düşüşü işaret ettiğini söyleyen Neko, Pazartesi günlerinin genellikle kırmızıya bürünülen gün olduğunu hatırlatarak 8.000 dolarlık bölgeye doğru gerçekleşecek bir düşüşün ihtimalinin yüksek olduğu görüşünde.

Bitcoin fiyatının 8.000 dolara ve altına düşmesini bekleyen tek analist Neko değil. Bloomberg’in güncel bir haberine göre düşüş baskısı güçlü bir şekilde devam ediyor. Aşağıdaki grafiğe atıfta bulunularak şunlar ifade ediliyor:

“GTI Vera Yakınsama Sapma Göstergesi, sinyal ve vera çizgileri arasında daralan bir boşluk olduğunu gösteriyor. Bu da ufukta bir trend değişikliğinin olabileceği anlamına geliyor. Bu gerçekleşirse, en büyük dijital para birimi Ekim ayında Çin’in Devlet başkanı Xi Jinping’in açıklamalarının etkisiyle başlayan ralliden önceki düşük seviyeleri tekrar test edebilir.”

Bitcoin Fiyatı 8.000 Dolar

Bloomberg, boğa eğiliminde bir değişiklik olması durumunda Bitcoin fiyatının 8.000 doların altını görebileceğini, hatta 7.300 doların yeniden görülebileceğine dikkat çekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner