Yükleniyor...

Bitcoin 2020’de S&P 500’den Daha İyi Olacak

Bitcoin ve Blockchain teknolojisi, gelişmekte olan teknolojiye, finansal firmalar tarafından özel ilgi duyulan tüm endüstrilere kadar hızlı bir yayılma içerisinde.

bitcoin

Bitcoin ve Blockchain teknolojisi, gelişmekte olan teknolojiye, finansal firmalar tarafından özel ilgi duyulan tüm endüstrilere kadar hızlı bir yayılma içerisinde. Son zamanlarda yayınlanan bir raporda, finans endüstrisindeki tüm profesyonellerin yarısına yakını, Bitcoin’in (BTC) gelecek yıl S&P 500’den daha iyi performans göstereceğine inanıyor. Ayrıca, geleneksel finans uzmanları, yasadışı faaliyetlerin ve yeterince büyük bir pazarın bulunmayışının sahadaki etkileşimi engelleyen başlıca nedenler olduğunu söylüyor.

Kripto para analizi şirketi olan Chainalysis tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 350 uzman katılımcının yüzde 48.6’sı BTC’nin önümüzdeki 12 ay içinde büyüme hızındaki S&P 500 endeksini daha da artıracağına inanıyor. Bloomberg Barclays bono endeksi, konut endeksi ve hisse senetleri ile kıyaslandığında, BTC kısa vadede finans uzmanları için favori varlık tercihi oldu.

bitcoin

Bitcoin Konusunda Başka Neler Düşünülüyor?

Ankette yer alan “aşağıdakilerden hangisi kripto para konusunda daha fazla çalışma yapmanıza engel olan şeydir” sorusuna ise yüzde 39’luk kısım “Kripto para birimleri tarafından kolaylaştırılan yasadışı faaliyetlerin kontrol edilememesi” dedi. Uzmanların ardından hükümet yetkililerinin endüstriyi düzenleme zorunluluğu yüzde 17.9, yönetici desteği eksikliği ve pazar fırsatları eksikliği gibi iç faktörler sırasıyla yüzde 17 ve yüzde 25 olarak kaydedildi.

Ankette “Önümüzdeki 5-10 yıl içinde küresel bir dijital para birimine sahip olsaydık, bunu kimin kontrol edeceğini düşünüyorsunuz?” sorusu da soruldu. Bu soru ilginç bir düşünce sistemini sundu. En yüksek yanıt, -ABD dolarının dünya rezerv para birimi olduğu düşünülürse- Amerika Birleşik Devletleri oldu. ABD, dünya finans sistemi için seçilen fiat doları kontrol ediyorsa, neden kripto parayı da kontrol etmesin? Diğer popüler ulus-devlet cevabı Çin’di ve hükümeti son günlerde blockchain teknolojisine destek veren duyurularda bulunduğundan, gayet mantıklı bir seçenek gibi duruyor. Bununla birlikte, katılımcıların önemli bir kısmı bugünkü statükonun geçerli olacağına ve gelecekteki baskın kripto para birimlerinin merkezden uzak kalacağına inanmaktadır.

Finansal kurumlar nihayetinde, önemli bir değeri güvenle ortaya çıkarabileceklerine inandıkları yerlere yatırım yapacaklardır. Bu nedenle, bu anketi takiben insanların kripto para birimini benimseyecekleri konusunda da bir iyimserlik hakim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner