Yükleniyor...

Beklenen Altcoin Sezonu Sonunda Başlıyor mu?

Altcoinlerin çoğunluğu 2019 boyunca artış gösterdi ancak henüz altzoin sezon başlangıcını yaşayamadık.

altseason 1

Altcoinlerin çoğunluğu 2019 boyunca artış gösterdi ancak henüz altzoin sezon başlangıcını yaşayamadık. Son olarak artış gösteren altcoin birimleri, çoğu haziran ayındaki yıllık yüksek seviyelere ulaştığından bu zamana düşüş eğilimi gösteriyor. Ayrıca, artış hızları, Bitcoin‘in hızına göre önemli ölçüde daha yavaştı ve ikincisinin baskınlık oranının artmasına neden oldu. Bitcoin’in pazar hakimiyeti tarihine bakarsak yüzde 50’nin üzerinde bir ilerleme var ve şu anda bu oran yüzde 69’da. Bu, birçok kişinin altcoin fiyatının artacağı düşüncesi yarattı ve böylece başka bir altcoin sezonunu başlattı.

Önceki Altcoin Sezonu Ne Getirmişti?

Önceki altcoin sezonu sırasında Bitcoin fiyatı ile altcoin hakimiyeti arasındaki ilişki ile mevcut hareket arasında birkaç benzerlik vardır. Bu bize başka bir altcoin sezonunun yakında başlayabileceğini düşündürüyor.

Trader @cryptowolf da bu açıklamayı onaylayan bir tweet attı. Cryptowolf, “Altseason’a hazır mısınız?” dedi. Tahmin Bitcoin fiyatı ve altcoin hakimiyeti arasındaki ilişkiden geliyor. Daha spesifik olarak, döngüdeki benzer noktaları gösterdiğine inanılan iki alan belirtildi.

Her ikisini de yakından analiz edelim:

Karşılaştırma

En fazla benzerlik gösteren dönemler Ağustos-Ekim 2015 ve Nisan-Temmuz 2019’dur. Her iki dönemde de Bitcoin fiyatı, altcoin fiyatındaki eşzamanlı bir kapitülasyon ile birlikte hızlı bir artış kaydetmiştir.

altseason

Daha sonra BTC fiyatı bir aralıkta işlem yaparken, altcoinler ise hızlı yükselişine başlamıştır. Başka yerlerde, her iki düşüşün de önemli bir destek alanı içerisinde gerçekleştiği ve RSI’nin iki kere aşırı satıldığı gerçeğine sahibiz.

Bunu BTC fiyat hareketindeki benzerlikle birleştirmek, muhtemelen hemen yaklaşan başka bir altcoin sezonuna işaret ediyor.

altseason

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner