Yükleniyor...

eBay, BitPay ve Coinbase’i, PayPal’ın Potansiyel Rakibi Olarak Gördü

eBay, son zamanlarda trend olan Bitcoin ödeme sistemi platformlarını, PayPal'a rakip olarak görmeye başladı.

ebay-cheBay, son zamanlarda trend olan Bitcoin ödeme sistemi platformlarını, PayPal’a rakip olarak görmeye başladı. Yıllık raporlamalardaki dosyalara göz atıldığında, eBay’in raporlarında, Bitcoin platformları PayPal’ın yeni rakibi olarak gösteriliyor.

Raporlarda anahatlarıyla PayPal’ın yeni rakipleri ile rekabet ortamına girdiği belirtiliyor.

Ek olarak, PayPal, rakipleri ile para transferi, fatura ödeme servisleri, online hesap tabanlı ödemeler ve dijital para birimleri kategorilerinde yarışmak zorunda kalacak.

Ticari Servisler

BitPay ve Coinbase, tüccarlara Bitcoin ticareti yapmalarında, ödeme kabul etmelerinde ve paralarını yönetmede yardımcı olan servislere örnek olarak öne çıkıyor.

bitpay coinbaseBitPay ve Coinbase, Bitcoin fiyatının katlanarak artmasıyla çok ciddi gelişmeler kaydetti. Bu gelişmeler, eBay’in BitPay ve Coinbase’i potansiyel bir tehdit olarak öne çıkarmasında etkili oluyor.

Tabiki de PayPal, diğerlerine göre daha farklı bir durumda. Çünkü çeyrek milyar kullanıcısı ile PayPal aynı zamanda 26 para birimini birden destekliyor. PayPal’ın günlük işlem hacmi de BitPay’in yanında çok yüksek kalıyor.

Tüm bu alanlardaki üstünlüğüne rağmen PayPal hâlâ neden Bitcoin’i rakip olarak görüyor diye soracak olursanız, işlem ücretlerindeki farktan dolayı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.  (PayPal işlem ücreti: 2%)

PayPal şirketi, mikroödemelerde (PayPal’ın mikroödeme sınırı 12 dolar) işlem ücretlerini kısmak için çalışmalar yapmakta. Fakat diğer dijital para birimleri, mikroödemelerde bile sundukları düşük (neredeyse bedava) işlem ücretleri ile PayPal’a büyük bir rakip oluyor. Bitcoin neredeyse bedava olan mikroödemeleri, online oyunlarda, uygulama satın alımlarında ve bu endüstrideki diğer kategorilerde kullanımını artırdıkça, PayPal için daha büyük bir rakip haline gelecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner