Yükleniyor...

ECB Yetkilisi, Kriptoyu Topa Tuttu!

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta, kriptoyu topluma fayda sağlamayan zararlı bir ürün olarak nitelendirdi.

fabio panetta kripto

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta, kriptoyu topluma fayda sağlamayan zararlı bir ürün olarak nitelendirdi.

Kripto paralar, son dönemlerde yoğun ilgi görüyor. Kripto paraların yaşadığı yükselişler, yatırımcıların yeniden geri dönmesine perde aralıyor. Bitcoin, 31 bin doları aşarak boğa sinyalleri vermeye başladı. Kripto piyasası her ne kadar iyiye gitse de birçok aktörün negatif görüşleri değişmiş değil.

ECB yönetim kurulu üyesi olan Fabio Panetta, kriptonun yenilikçi bir finans biçimine dönüşmek yerine zararlı bir finans biçimine dönüştüğünü aktardı. Panetta, kriptonun topluma zararlı olduğunu düşünüyor.

ECB Yetkilisi: Kripto Kumara Dönüştü!

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta, kripto varlıkların değişken bir yapıda olması nediyle kumara dönüştüğünü aktardı. Panetta, küresel düzenleyicilerin kriptoyu bu konu özelinde ele alması gerektiğini savundu.

Kripto karşıtı açıklamalarıyla dikkat çeken Panetta, şunları söyledi;

Politika yapıcılar, şimdiye kadar hiçbir toplumsal fayda sağlamayan ve hem bu sistemin bir parçası olarak meşruiyet kazanmak hem de bu sisteme sırtını dayamak için geleneksel finans sistemine giderek daha fazla entegre olmaya çalışan bir sektörü destekleme konusunda dikkatli olmalıdır.

kripto paralar

Görüşlerini sıkı tutan Panetta, kripto tarafındaki güvenliğin ve merkeziyetsizliğin başarılı olamayacağını ve bu nedenle net bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu aktardı. BTC‘nin geçtiğimiz yıl yaşadığı çöküşe dikkat çeken Panetta, kriptonun yenilikçi görünmesine rağmen topluma zararlı bir yapıya büründüğünü iddia etti.

Panetta, kripto ekosisteminin aksaklıklarla dolu olduğunu ve bu aksaklıkların düzenleyici önlemler ile giderilebileceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner