Yükleniyor...

Rusya Gerilimi Popüler Kripto Parayı Uçurdu! Yüzde 40 Yükseliş!

Rusya merkezli kripto ve blockchain projesi Waves, Rusya ile Wagner arasındaki gerilimin ortasında yüzde 40'a yakın bir yükseliş gerçekleştirdi.

Waves kripto

Rusya merkezli kripto ve blockchain projesi Waves, Rusya ile Wagner arasındaki gerilimin ortasında yüzde 40‘a yakın bir yükseliş gerçekleştirdi.

Kripto para projeleri, gündemin akışından oldukça sık bir şekilde etkileniyor. Haber akışlarının pozitif olması kripto paraları yükseltirken, gündeme düşen olumsuz haberlerde kripto paralar düşüş yönlü hareketlilik gösteriyor.

Dün akşam saatlerinden beri gündemi bir hayli meşgul eden Rusya ile Wagner gerilimi ise Waves‘e yaradı. Waves, günü yüzde 40’lık bir yükselişle geçiriyor.

Waves Neden Yükseliyor?

Popüler blockchain projesi Waves, Rusya’da yaşanan gerilimin ardından yüzde 40’a yakın bir yükseliş gerçekleştirdi. Waves, Rusya merkezli bir kripto girişimi olarak biliniyor.

Sasha Ivanov, 2016 yılında Rusya’nın başkenti Moskova‘da Waves projesini hayata geçirdi. Waves Platform AG‘yi kuran Ivanov, bu şirket aracılığıyla blockchain girişimlerine odaklandı. Waves’in popülerlik kazanması ise Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilim esnasında oldu. Waves, Rusların yoğun bir şekilde tercih ettiği kripto para olarak lanse edildi ve boğa koşusu gerçekleştirdi.

Daha önce Waves, Rusya Merkezi Saklama Kuruluşu (NSD) ile blockchain çalışmaları yürütmüştü. Rusya’da sık tercih edilen bir kripto para birimi olan Waves, son günlerde yaşanan gerilimin ardından yine yükseldi. Wagner ile Rusya arasında patlak veren gerilim tüm dünya gündemini meşgul ederken, kripto tarafındaki yansıması Waves’e oldu.

Waves kripto yükseliş

Waves, bugün yaşadığı yüzde 40‘lık bir yükseliş ile günün en çok değer kazanan kripto para birimi oldu. CoinGecko verilerine göre, 24 saat önce Waves’in fiyatı 1,5 dolar seviyesindeydi. Haber akışı, Waves’in 2,09 dolara kadar yükselmesini sağladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner