Anasayfa Bitcoin (BTC) Edirne'nin Meriç İlçesindeki Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliğine Polis Baskını

Edirne’nin Meriç İlçesindeki Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliğine Polis Baskını

Edirne’nin Meriç ilçesine bağlı Kavaklı köyünde kaçak Bitcoin madenciliği yapıldığı ortaya çıktı. İhbar üzerine harekete geçen Keşan Emniyet Müdürlüğü ekipleri köy sakinlerinden A.Ö.’nün evinde arama yaptı.

Yapılan arama sonrası evin yakınındaki trafodan çekilen kablolarla kaçak elektrik sağlandığı ve dört Bitcoin madencilik cihazıyla Bitcoin madenciliği yapıldığı tespit edildi.

Kaçak Elektrik Bitcoin

Kaçak elektrik kullanımıyla yapılan Bitcoin madencilik cihazlarının kurulumunu A.Ö.’nün akrabası olan O.B.’nin yaptığı saptandı. Şahsın Bursa’nın Bandırma ilçesinde bulunduğunun belirlenmesi üzerine emniyet güçleri harekete geçti.

Dört adet madencilik cihazı ile yapılan kaçak Bitcoin madenciliğinin ne kadar zamandır yapıldığı ise henüz bilinmiyor. Keşan Emniyet Müdürlüğü ekipleri kaçak elektrik kullanımıyla yapılan Bitcoin madenciliği ekipmanlarının tamamına el koydu.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları