Yükleniyor...

Edirne’nin Meriç İlçesindeki Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliğine Polis Baskını

Edirne'nin Meriç ilçesine bağlı Kavaklı köyünde kaçak Bitcoin madenciliği yapıldığı ortaya çıktı.

Bitcoin Madenciliği

Edirne’nin Meriç ilçesine bağlı Kavaklı köyünde kaçak Bitcoin madenciliği yapıldığı ortaya çıktı. İhbar üzerine harekete geçen Keşan Emniyet Müdürlüğü ekipleri köy sakinlerinden A.Ö.’nün evinde arama yaptı.

Yapılan arama sonrası evin yakınındaki trafodan çekilen kablolarla kaçak elektrik sağlandığı ve dört Bitcoin madencilik cihazıyla Bitcoin madenciliği yapıldığı tespit edildi.

Kaçak Elektrik Bitcoin

Kaçak elektrik kullanımıyla yapılan Bitcoin madencilik cihazlarının kurulumunu A.Ö.’nün akrabası olan O.B.’nin yaptığı saptandı. Şahsın Bursa’nın Bandırma ilçesinde bulunduğunun belirlenmesi üzerine emniyet güçleri harekete geçti.

Dört adet madencilik cihazı ile yapılan kaçak Bitcoin madenciliğinin ne kadar zamandır yapıldığı ise henüz bilinmiyor. Keşan Emniyet Müdürlüğü ekipleri kaçak elektrik kullanımıyla yapılan Bitcoin madenciliği ekipmanlarının tamamına el koydu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner