Anasayfa Altcoinler Dev Kripto Para Web Sitesi CCN'e Google Darbesi!

Dev Kripto Para Web Sitesi CCN’e Google Darbesi!

Önde gelen kripto paralarla ilgili içeriklerin yer aldığı web sitesi CCN faaliyetlerine son verdiğini açıkladı. CCN bunun, bu ay ortaya çıkan Google’ın arama sonuçlarını iyileştirmek için yaptığı güncellemeden kaynaklanan olumsuz etkilerden dolayı olduğunu iddia ediyor.

CCN’ye göre, Google, arama sonuçlarını iyileştirmek için yaptığı temel güncellemesinden sonra içeriklerini arama sonuçlarından çıkardı. CCN, kayıp trafik nedeniyle gelirlerinin yüzde 90’ını kaybettiğini söylüyor.

CCN Google

CCN CEO’su Jonas Borchgrevink, Google’ın arama motoru endüstrisinin tekeli olduğunu ve Google’ın gazetecilik etiğine ve özgür konuşmaya karşı olduğuna inandıklarını açıkladı. Borchgrevink’ın da değindiği gibi, Google, özellikle çevrimiçi haber siteleri için tıklama, görüntüleme ve izlenim edinmenin oldukça önemli bir kaynağı. Dev arama motoru çevrimiçi şirketler üzerinde oldukça fazla güce sahip.

CCN kapatıldığını açıklamasından sonra PR şirketi olan Stankevicius MGM’nin CCN’i satın almakla ilgilendiği yönünde söylentiler ortaya atıldı. Stankevicius MGM, 2018 yılında kurduğu “MONEY IN CRYPTO” ile bir dönem adından söz ettirmişti. Ancak “MONEY IN CRYPTO” bekleneni veremedi ve bir bakıma sönük kaldı. Buna karşın Stankevicius MGM’nin CCN’i satın almakla ile ilgilendiği yönündeki iddialar şirketin halen kripto paralarla ilgili haber sitesi işiyle ilgilendiğinin bir göstergesi.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları