Yükleniyor...

Coinbase’in Kripto Para Banka Kartı 6 Avrupa Ülkesinde Daha Kullanıma Sunuldu!

CNBC’nin haberine göre, San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase, kripto para banka kartını İtalya’da ve diğer beş Avrupa ülkesinde kullanıma sundu.

Coinbase Card

CNBC’nin haberine göre, San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase, kripto para banka kartını İtalya’da ve diğer beş Avrupa ülkesinde kullanıma sundu. Coinbase Card, İngiltere’de Nisan ayında kullanıma sunulmuş ve önemli bir başarı elde etmişti.

Coinbase, müşterilerinin doğrudan Bitcoin ve diğer birçok önemli kripto para birimleri ile alışveriş yapmalarını sağlamak için banka kartını çıkardı. Coinbase Card, bankaların kartları ile benzer bir çalışma şekline sahip ve fiyattaki anlık değişimlerle uğraşılmasına gerek kalmadan herhangi bir alışveriş sırasında kripto para birimini doğrudan fiat paraya dönüştürüyor.

Avrupalılar Coinbase Card uygulamasını indirerek veya yaklaşık 40 TL gibi bir ücret karşılığında fiziksel Coinbase Card siparişi verebilirler.

Coinbase Card’ın Önemi Ne?

Coinbase, şu anda kullanıcı sayısı ile dünyanın en büyük kripto para borsası. Forbes, Mayıs ayında Coinbase Card ile ilgili bir haber yapmış ve kartın desteği ile Bitcoin fiyatının 10.000 dolara ulaşabileceği değerlendirmesinde bulunmuştu. Forbes’e göre, Coinbase Card sayesinde kripto paraların benimsenme oranı ciddi oranda artacak ve bu durum doğal olarak fiyata yansıyacak.

CoinMarketCap verilerine göre, öncü kripto para birimi Bitcoin şu sıralar 8.000 doları aşmış durumda ve 8.015 dolardan el değiştiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner