Yükleniyor...

Efsane İsim Peter Brandt, Coinbase’in İflas Edebileceğini Söyledi

Coinbase, yıllar içinde dünyanın önde gelen kripto para birimi borsalarından biri haline geldi.

coinbase 3

Coinbase, yıllar içinde dünyanın önde gelen kripto para birimi borsalarından biri haline geldi. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen kripto para borsası olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte, diğer şikayetlerin yanı sıra, zayıf müşteri hizmetleri, uygulanan para çekme limitleri ve para çekme taleplerinin yerine getirilmesindeki gecikme, ünlü trader Peter Brandt’ın Coinbase’in hızla iflasa doğru gittiğine inandığını ortaya çıkardı.

Brandt, 1975’ten beri, özellikle vadeli işlemler ve forex piyasalarında yer alan en efsanevi trader’lardan birisi. Brandt, “aracı kurumların (Mann, Refco ve Peregrine) üç iflasına tanık olduğunu iddia ediyor. Ona göre Coinbase gibi bir firmayı iflasa götürmesi muhtemel ipuçları da kendini gösteriyor.

Brandt’ın vurguladığı kıyametin bazı belirtileri arasında “kötü müşteri hizmetleri, para çekme limitleri ve yüksek işlem ücretler” bulunuyor. Tecrübeli trader, Coinbase’in müşterilerin satış emirlerinin günlük en düşük seviyenin dahi altında işlem gördüğünü ve bunun kripto para piyasasında görülmemiş bir şey olduğunu dile getirdi.

Ekran Resmi 2021 03 30 16.00.30

Brandt’ın finans piyasalarındaki otoritesine rağmen, bazı insanlar onun yanıldığını dile getiriyor. Başka bir ünlü trader olan @NebraskanGooner’a göre Coinbase, sorulara hızlı yanıt vermemesiyle ünlü ancak borsanın aldığı yüksek ücretler nedeniyle iflasın yakınında olması söz konusu değil.

Gooner, Brandt’in daha sonra sildiği tweet’inde yer alan ifadeleri “fud” olarak nitelendirdi.

Öte yandan Coinbase, Mart ayında yapılması planlanan ilk halka arzını (IPO) Nisan ayına erteledi. Coinbase, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylandıktan sonra halka doğrudan listelenmeyi umuyor.

Yaklaşan halka açık listeye paralel olarak, Coinbase’in iflas etmesi pek olası değil. Bununla birlikte, birçok kişi şirketin müşteri sorunlarını ele almasının çok uzun sürdüğü konusunda hemfikir, bu da imajını zedeleyebilecek bir şey.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner