Yükleniyor...

EGLD Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoin'lerden biri olan EGLD'yi de vurdu.

Elrond EGLD2

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoin’lerden biri olan EGLD’yi de vurdu. EGLD, CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde yüzde 0,3 değer kazandı.

EGLD, şu sıralar 34,9 dolar seviyesinden işlem görse de 2021’de 540 dolarla ATH’sini yapmıştı.

EGLD Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Elrond, veri parçalama yöntemi kullanarak son derece hızlı işlem gerçekleştirebilen Blockchain protokolüdür. Proje kendini FinTech, merkeziyetsiz finans ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojileri içeren, yeni nesil internet ekosistemi olarak tanımlıyor.

EGLD fiyat tahmini uzman görüşleri, teknik analizler ve önceki hareketleri baz alınarak yapılmaktadır.

egld
EGLD’nin günlük grafiği

EGLD’nin anlık görünümüne bakarsak uzun süren düşüş dönemi geçirdiğini ardından yatay seyirde devam ettiğini görebiliriz. EGLD, şu anda 34 dolar desteğinden tepki almış durumda. EGLD tarafındaki ilk yükseliş de bizleri 39 dolar bandına çıkartabilir.

egld1
EGLD’nin yıllara göre fiyat tahminleri

Şu anki görünüm ele alındığında EGLD için yıl sonunda yüksek değerlemeleri yapmak analistler ve uzmanlarca pek mantıklı bulunmuyor. Dünya’daki enflasyonist durum ve ülkelerin faiz artırımına gitmesi EGLD’nin fiyatına da olumsuz yansıyor.

EGLD için tahmin edilen 2022 sonu maksimum değer 50 dolar iken minimum değer ise 44 dolar olarak tahmin ediliyor. 2023’te ise bu durum 70 dolar iken maksimum 81,7 dolar. 2024’e baktığımızda 98,2 dolar ile 119,6 dolar arasında değişen bir fiyat tahmini görüyoruz. EGLD, ATH’sine ne zaman ulaşıyor diye baktığımızda ise tahminler bize 2028 yılını işaret ediyor. 2030’da EGLD’nin tahmin edilen minimum değeri 968,39 dolar iken maksimum değeri ise 1,141 dolar. Analizin son yılı olan 2031’e göz atarsak EGLD’nin en yüksek biçilen değerinin 1,684 dolar bandında olduğunu görüyoruz.

Tabi şunu da belirtmemizde fayda var, bu analiz ve tahminler sadece şu anki görünüm ele alınarak yapılmaktadır. İleride kripto para ve Blockchain hakkında neler olacak elbette ki kestirmesi zor. Bu analizler bugünkü görünümden ileriye ışık tutmak için görüşler ve kripto paraların eski hareketleri baz alınarak yapılmakta.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner