Yükleniyor...

Ekonomist Alex Kruger Enflasyon Verilerinin Bitcoin (BTC) ve Kripto Piyasası Döngüsünün Sonraki Aşamasını Belirleyeceğini Söyledi

Yakından takip edilen bir ekonomist, bir sonraki güncellemenin kripto piyasalarının yönünü belirleyeceğine inandığı için enflasyon verilerini takip ediyor.

fed kripto

Yakından takip edilen bir ekonomist, bir sonraki güncellemenin kripto piyasalarının yönünü belirleyeceğine inandığı için enflasyon verilerini takip ediyor.

Alex Kruger, enflasyonun artık Federal Rezerv’in bir numaralı endişesi olduğunu söylüyor. Ekonomistlere göre, Fed, artan enflasyonla mücadele için bu yıl birden fazla faiz artırımı ve varlık alımlarının azaltılmasını düşündüğü için şahinleşti.

Kruger, Fed’in planlarını gerçekleştirmesi durumunda sistemdeki likidite eksikliğinin kripto piyasalarını olumsuz etkileyebileceğini vurguluyor.

“Kripto varlıklar risk eğrisinin en uç noktasında. Olağanüstü gevşek para politikasından yararlandıkları gibi, para daha güvenli varlık sınıflarına kayarken beklenmedik şekilde sıkı para politikasından da zarar görüyorlar.”

Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesinden %40’ın üzerinde düşmesiyle Kruger, enflasyonu ölçmek için bir araç olan en son tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerinin kripto piyasası döngüsünün bir sonraki aşamasını belirleyebileceğini söylüyor.

“Bugün ABD enflasyon verilerini alacağız… TÜFE aşağı yönlü sürpriz yaparsa, fiyatların bir süreliğine patlamasını ve hareket etmesini bekleyin. TÜFE yukarı yönde sürpriz yaparsa, ‘ışıklar söner’, BTC 30.000 dolara düşebilir.”

Kruger ayrıca, Fed’in sadece enflasyonu kontrol altında tutmak için piyasa düşüşlerini görmeye hazır olduğuna inandığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner