Yükleniyor...

Araştırmaya Göre Çoğu Kişi Maaşlarını Kripto Para Olarak Almak İstiyor

Kripto para birimlerinin kullanımı geçen yıl önemli ölçüde arttı.

kripto paralar

Kripto para birimlerinin kullanımı geçen yıl önemli ölçüde arttı. Ödeme işlemcisi PaySafe tarafından yapılan bir araştırmaya göre, çoğu kripto para kullanıcısı, maaşlarını kripto para olarak almaya istekli.

Kripto para kullanıcısının %60’ı, tokenlerin e-ticarette geniş çapta kabul göreceğine inanıyor. %54’ü finansal sistemi geçeceklerini düşünüyor.

11 Ocak 2022’de ABD ve İngiltere’deki kripto para birimi kullanıcıları arasındaki en önemli eğilimleri ortaya koyan “Kripto topluluğunun içinde: Kitlesel benimseme yolculuğunu planlamak” raporu yayımlandı.

Sonuçlar, kripto para birimi endüstrisinin olumlu bir evrimde olduğunu ve bu teknolojilerin küresel ölçekte benimsenmeye başladığını gösterdi.

Anket, bağımsız araştırma evi Sapio Research tarafından yürütüldü. Yanıtlar, yalnızca araştırma sırasında kripto para birimine sahip olan kişilerden e-posta yoluyla toplandı.

Ankete katılanların %54’ü kripto para birimlerinin finansın geleceği olduğuna ve nihayetinde küresel olarak ödeme pazarına hakim olacağına inanıyor. Yaklaşık %60’ı kripto para birimlerinin e-ticaret sektöründe önemli bir varlığa sahip olacağını düşünüyor. Ancak bunların yarısından azı, fiziksel mağazaların kripto para ödeme yöntemlerini benimseyeceğine inanıyor.

veri

Ankete katılanların %70’i hayatlarında en az bir kez kripto para birimlerine yatırım yapmaktan çekindiklerini söyledi.

Yaş ve Cinsiyete Göre Tercihler Değişiyor

Ankete katılanların %55’i maaşlarını kripto para olarak almak istediklerini söyledi. Milenyum ve Z kuşağı yani 18 ila 24 yaşındakilerin %60’ı maaşlarını kripto para biriminde almaktan mutlu olacağı aktarıldı. Yaş 23-34’e yükseldiğinde tercih %58’e düşerken, 35-44 yaş arasında bu oran %57’ye düşmektedir.

Ankete katılanların %16’sı artık geleneksel bankalara güvenmediklerini belirtti.

Ayrıca, araştırmada kripto paralara yatırımlarında erkeklerin daha hevesli olduğu sonucunu ortaya çıkardı Ankete katılanların %71’i günlük alım satım yaptıklarını, %68’i günde bir kez alım satım yaptıklarını ve %58’i borsalarına haftada birkaç kez gittiklerini söyledi.

veri 2

Buna karşılık, kadınlar daha temkinli, daha uzun pozisyonları takas etmeyi tercih ediyor. Örneğin, %29 günlük ticaret, %61’i ise yılda bir kez ticaret yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner