Yükleniyor...

El Salvador, Bitcoin Destekli Tahvil Planını Erteledi

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bitcoin destekli tahvil planının Eylül ayına kadar ertelenebileceğini söyledi.

el salvador bitcoin destekli tahvil planini erteledi

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bitcoin destekli tahvil planının Eylül ayına kadar ertelenebileceğini söyledi. 

Reuters’ın aktardığı habere göre El Salvador, Bitcoin tahvili planını Eylül ayına kadar erteleyebilir. Daha önce aktardığımız üzere ülke, 15 – 20 Mart tarihleri arasında başlatmayı planladığı bu girişimi Ukrayna’nın işgali nedeniyle erteleyebileceğini ifade etmişti. Zelaya, ülkenin televizyon programı “Frente a Frente”de yaptığı açıklamada, El Salvador’un planlanan 1 milyar dolarlık Bitcoin tahvili planının olumsuz piyasa koşulları nedeniyle ertelendiğini söyledi. Zelaya yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sanırım zamanı değil… Mayıs ve Haziran aylarında piyasaya sürülebilir ancak piyasa değişkenleri farklılaşıyor. Eylül’den sonra olabilir, Bitcoin tahvilinde olduğu gibi önceden finanse edilmedikçe fon toplamanız zor.”

Bilindiği gibi El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Kasım 2021’de Bitcoin destekli tahvil planını açıklamıştı. Ülkenin Bitcoin City’sini finanse edecek olan ihracın ayrıca Bitcoin satın almak ve jeotermal enerji ile gerçekleştirilen Bitcoin madenciliği için kullanılması planlanıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner