Yükleniyor...

El Salvador, Çocuklarına Bitcoin’i Öğretiyor

Orta Amerika ülkesi olan El Salvador, benimsenmeyi artırmak amacıyla okullardaki müfredata Bitcoin (BTC) eğitimini de dahil etti.

El Salvador Cocuklarina Bitcoini Ogretiyor

Orta Amerika ülkesi olan El Salvador, benimsenmeyi artırmak amacıyla okullardaki müfredata Bitcoin (BTC) eğitimini de dahil etti.

Kripto endüstrisinin benimsenme ve kullanım oranlarında artış devam ediyor. Birçok ülkede, blockchain girişimleri de son dönemlere ciddi ilerlemeler kaydetti. Kripto para piyasasının yaşadığı düşüş, giderek artan ilginin önüne geçemedi. Diğer taraftan El Salvador, Bitcoin‘i en fazla destekleyen ülke konumunu koruyor. Orta Amerika ülkesi, kripto ayı piyasasından etkilenerek tepkileri üzerine çekti. Ancak El Salvador, Bitcoin‘den vazgeçmiyor. Son olarak ülke, çocuklara Bitcoin eğitimi vermeye başladı.

El Salvador, Eğitimine Bitcoin’i de Dahil Etti

Bitcoin (BTC) maksimalistliğiyle ön plana çıkan El Salvador, sosyal medya platformu Twitter’da yeniden gündem oldu. Twitter’da viral olan bir videoda, bir öğretmenin ülkenin öğrencilerine Bitcoin eğitimi verdiği görüldü.

Bitcoin‘in daha fazla benimsenmesini isteyen El Salvador, kitlesel teşviklerini artırmaya başladı. Bunlardan birisi de eğitim alanında geldi. Viral olan videoda, öğretmenin çocuklara Bitcoin’i öğretmesi gündem oldu. Bu videoya göre ülke, eğitim ile daha fazla benimsenmeye ulaşmayı amaçlıyor.

Twitter’da BitcoinClip tarafından paylaşılan video

El Salvadorlu öğretmenler, 10 haftalık müfredatlarının bir parçası olarak öğrencilerini Bitcoin konusunda eğitmeye başladı. Ayrıca öğretmenler, çocuklara Bitcoin Lightning Network hakkında da bilgi veriyor.

Öğrenciler genel olarak, Bitcoin’in ne olduğu konusunda, yarılanmalar ve kullanım alanları konusunda ve ağ yapıları hakkında eğitiliyor.

Bu yıl 10 bin öğrenciye verilen eğitimin, önümüzdeki yıl 25 kat artırılması ve daha fazla genç kitlenin eğitilmesi amaçlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner