Yükleniyor...

Batan Kripto Fonu Kurucusundan Şaşırtan 2023 Tahminleri

Başarısız kripto hedge fonu Three Arrows Capital'ın (3AC) kurucu ortağı, 2023 kripto sektörü için tahminlerini paylaştı.

Batan Kripto Fonu Kurucusundan Sasirtan 2023 Tahminleri

Başarısız kripto hedge fonu Three Arrows Capital‘ın (3AC) kurucu ortağı, 2023 kripto sektörü için tahminlerini paylaştı.

Kripto para piyasası, zorlu 2022 yılını geride bırakmaya hazırlanırken başındaki kara bulutlar henüz gitmedi. Yılın ortalarında başlayan yağmur, kripto projelerinin ya da şirketlerin tepesine yağmaya devam ediyor. Terra krizi ve FTX çöküşü gibi başlıca olaylar enine boyuna sektörü etkilemiş durumda. Singapur’da Mayıs ayının başına kadar faaliyet gösteren Three Arrows Capital de aynı dönemde Terra stablecoin projesinin patlamasıyla çöküşe geçen firmalar arasındaydı. Şirketin kurucu ortaklarından Kyle Davies, sektör hakkındaki geleceğe yönelik görüşlerini açıkladı.

3AC Kurucu Ortağından 2023 Kripto Sektörü Tahminleri

3AC’nin batışına engel olamayan Kyle Davies, sektördeki yatırımcıların en az güven duyduğu isimlerden birisi. Ancak, kripto ekosisteminden bir isim olması kitleleri kendine çekmeye yetiyor.

Kyle Davies, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, hassas konulara, sektördeki popüler ürün ve şirketlerin geleceği hakkındaki görüşlere yer verdi.

Davies, her şeyden önce, iflas eden kripto para borsası FTX’in CEO’su SBF’nin suçunu kabul edeceğini ve yaklaşık 100 kişinin suçlanacağını, ancak 2023’te hapise girmeyeceğine inanıyor.

Diğer 2023 kripto sektörü tahminleri ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Genesis ve Grayscale’e gelince, 3AC kurucu ortağına göre her iki şirket de toplu davalarla karşı karşıya kalacak ve SEC, bağlı iştirakler arasındaki uygunsuzluklar nedeniyle Barry Silbert’in Digital Currency Group’una karşı bir ceza davası açacak.
  • Kasım sonu ve Aralık başında en çok tartışılan konulardan ikisi Binance ve Tether oldu. Her ikisi de iflas etmekle ve yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayamamakla suçlandı. Ancak Davis, her ikisinin de iyi olacağına inanıyor: Binance’in pazar payı artacak ve Tether’in dolara sabitlenmesi bozulmadan kalacak.
  • Kripto para piyasasındaki rallinin mevcut fiyatlardan çok daha düşük başlayacağına ve Dubai ve Singapur’un büyük kripto para merkezleri haline geleceğine inanıyor.
  • Çoğu analistin bugün çizdiği olumsuz tabloya rağmen, Bitcoin ve Ethereum hala blok üretecek ve olması gerektiği gibi işlev görecek. Sektörün son birkaç aydır azalan faaliyetine rağmen kripto ölmeyecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner