Yükleniyor...

El Salvador’un Yanardağ Destekli Bitcoin (BTC) Madencilik Tesisinin Tasarımları Ortaya Çıktı

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, yanardağ destekli Bitcoin (BTC) madeninin nasıl görüneceğine dair görsel paylaştı.

E4iOeRBXwAA0c1N

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, yanardağ destekli Bitcoin (BTC) madeninin nasıl görüneceğine dair görsel paylaştı.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülkenin şu anda inşa edilmekte olan yanardağ destekli Bitcoin madencilik projesinin bazı maketlerini Twitter’dan paylaştı. Lider, El Salvador’a “temiz hash oranı”nın “yakında” geleceğini yazdı.

Daha önce bildirildiği üzere Bukele, devlete ait bir elektrik şirketine proje üzerinde çalışmaya başlaması için talimat verdi, aynı gün içinde bu fikir kendisine Twitter’da canlı bir sesli görüşme sırasında önerildi.

El Salvador’da 23 aktif volkan var. Dünyanın alt yüzeyindeki ısı enerjisi, elektrik üretebilen güçlü buhar oluşturabilir. El Salvador, Orta Amerika’nın en küçük ülkesi olmasına rağmen dünyanın en büyük jeotermal enerji üreticileri arasında yer alıyor. Aslında, jeotermal enerji, ülkenin toplam elektrik üretiminin dörtte birini oluşturuyor.

Tropik ülke, hükümetleri tarafından baskılanan Çinli madenciler için çekici bir yer haline gelebilir. Çin’in hidroelektrik ağırlıklı Sichuan da dahil olmak üzere birçok eyaleti, son zamanlarda madencilik endüstrisini kısıtlamak için harekete geçti ve Bitcoin’in hash oranında büyük bir düşüşe neden oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner