Yükleniyor...

Electronic Arts (EA), NFT ve Blockchain Oyunlarını “Sektörün Geleceği” Olarak Tanımladı

FIFA ve The Sims gibi dünyaca ünlü oyunların yapımcısı video oyun şirketi Electronic Arts (EA), NFT ve blockchain oyunlarını 'sektörün geleceği' olarak tanımladı.

maxresdefault

FIFA ve The Sims gibi dünyaca ünlü oyunların yapımcısı video oyun şirketi Electronic Arts (EA), NFT ve blockchain oyunlarını ‘sektörün geleceği’ olarak tanımladı.

EA CEO’su Andrew Wilson, NFT ve “play to earn” (kazanmak için oyna) oyunlarını sektörün geleceği olarak nitelendirdi. Ancak şirkete konuyla ilgili soru sorulduğunda “bunun nasıl planlanacağını anlamak için hala erken” açıklaması yapılmıştı. Wilson, şunları söyledi:

“Yarattığımız oyunlar ve sunduğumuz canlı hizmetler bağlamında, tahsil edilebilir dijital içeriğin geleceğimizde anlamlı bir rol oynayacağını düşünüyorum. Yani, söylemek için henüz erken ama bence gerçekten iyi bir konumdayız ve ileriye dönük olarak bu konuda daha yenilikçi ve yaratıcı düşünmemizi beklemeliyiz.”

EA, son birkaç yılda büyüyen NFT ve play to earn sektörüne henüz resmi olarak adım atmadı. Play to earn oyunlarında genellikle oyuncular oyunu oynamak ve benzersiz oyun içi öğeler toplamak için kripto para birimi aracılığıyla önceden bir maliyet ödemesini gerektirir. Bu eşyaların daha sonra değeri artabilir ve diğer oyunculara satılabilir. Oyundaki parasal paylar oyunun genel değerini arttırdığından, oyuncuların oyunun gelişimine katkı sağlaması da yaygındır.

Son EA iş ilanlarında “NFT” ve “blockchain” kelimeleri yer almakta, bu da şirketin en azından bu durumun farkında olduğunu düşündürmektedir.

Ubisoft’an Blockchain Adımı

Bu haftanın başlarında Ubisoft, blockchain oyunları geliştirme planlarını duyurdu. CEO Yves Guillemot, IBTimes’a göre blockchain oyunlarını sektörde bir “devrim” olarak nitelendirdi. Guillemot, “Orada kilit oyunculardan biri olmak istiyoruz” dedi.

NFT ve blockchain oyunları son aylarda pek çok tartışmanın hedefi oldu. Steam, blockchain oyunlarını platformundan yasakladı; Epic ise onları kucakladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner