Yükleniyor...

Elizabeth Warren Kriptoya Geçit Vermiyor

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Elizabeth Warren, kripto paralar ve CBDC’ler hakkında konuştu.

elizabeth warren

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Elizabeth Warren, kripto paralar ve CBDC’ler hakkında konuştu.

Elizabeth Warren, yakın zamanda verdiği bir röportajda kripto para birimlerinin hayranı olmadığını açıkça belirtti. Bununla birlikte Warren, bankaları da yüksek ücretler, şeffaflık ve hız eksikliği nedeniyle eleştirdi. Senatör, hükümet tarafından desteklenen merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) tüm bu sorunları çözebileceğine inandığının da altını çizdi. 

Warren, Anti-Kripto Ordusu Kuruyor

Senatör, yaptığı açıklamada, Bitcoin’i hiçbir desteği olmayan geçici bir token olarak adlandırırken, CBDC’lerin Amerika Birleşik Devletleri’nin desteğine sahip olduğunu ve ulusal fiat para birimleri cinsinden desteklendiğini savundu. 

Elizabeth Warren’in gerçekleştirdiği bu açıklamalar, kripto topluluğunda karşılık buldu. Birçok yatırımcı, Warren’in CBDC’lere verdiği desteğin kripto karşıtlığı ile çeliştiğini söyledi. Kullanıcılar, CBDC’lerin de tıpkı merkeziyetsiz para birimleri gibi kriptografik hash fonksiyonlarına dayandığını savundular. 

Tüm bunların yanı sıra seçim kampanyasına kripto paraları da dahil eden Elizabeth Warren, kripto endüstrisinin SEC’ten korktuğunu söyledi. Senatör bununla birlikte seçim kampanyasının bir parası olarak kripto karşıtı bir ordu kurduğunun da sinyallerini verdi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner