Yükleniyor...

Airdrop ile Nasıl Para Kazanılır?

Airdrop ile para kazanma kripto ekosistemi için en bilindik pazarlama yöntemlerinden biridir.

kripto airdrop

Airdrop ile para kazanma kripto ekosistemi için en bilindik pazarlama yöntemlerinden biridir. Herhangi bir ücret ödemeden sahip olunabilecek airdrop için belirli şartları karşılamak gerekir. Bu sürece dair bilinmesi gerekenleri yazı içerisinde…

Airdrop Nedir?

Airdrop kripto para evreni içerisinde bir pazarlama stratejisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Belirli projelerin aktif kullanıcılarına ya da ürünü hold eden cüzdan sahiplerine ücretsiz olarak yolladığı bir çeşit pazarlama yöntemidir.

airdrop nedir

Airdrop ile Nasıl Para Kazanılır?

Airdrop ile para kazanmak sanıldığı kadar zor değil. Öncelikle platformun istediği bir cüzdana ihtiyacımız var. Bu cüzdan birçok ağ için ‘metamask’ cüzdan olarak adlandırdığımız ve birçok ağ desteği olan merkeziyetsiz bir cüzdan olarak karşımıza çıkıyor.

Cüzdanımızı oluşturduktan sonra platformların istediği belirli yönergeleri uygulamamız gerekiyor. Bu yönergeler: ağ üzerinde köprü kullanmak, ağ üzerinde swap yapmak, ağ üzerinde bulunan nft platformlarını kullanmak ve nft ticareti yapmak gibi işlemler olabiyor. Ya da bazı durumlarda da elimizde x coin ya da x nft tuttuğumuz için projeler teşekkür mahiyetinde cüzdanlarımıza airdrop atabiliyorlar.

airdrop ile para

Airdroplara Nasıl Katılım Sağlarım?

Bu sorunun cevabı tamamen yönlendirme ile yanıt buluyor. Bu konumda projeler platformlarını testnete açtıktan sonra bazı yönlendirmeler ile test edilmesi gereken şeyleri gösteriyor ve testler sonrasında platformlar iyileştiriliyor. Teşekkür olarak ise kullanıcılarına airdrop dağıtıyor.

Kesinlikle katılınması gereken airdrop etkinlikleri konusunda starknet ve zksync başta geliyor. Ağlar oldukça büyük ve aldıkları yatırımın bir kısmını airdrop olarak erken kullanıcılarına dağıtabilirler.

airdrop ile para

Airdroplar Sonucunda Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Testnet işlemleri ücretsiz ve oldukça kolay olan işlemlerdir. Testnet işlemlerini yapabilmek için projelerin kendilerine özel platformlarını kullanmak ve çoğu zaman bu platformlar hakkında projelere geri bildirimde bulunmak gerekmektedir. Testnet işlemleri sonucu projeler teşekkür amacıyla airdrop atabilirler. Üstelik bu airdrop miktarları çok büyük miktarlara ulaşabilmektedir. Örnek vermek gerekirse Avax testnet kullanıcılarına 2000 AVAX airdrop dağıttı boğada bu airdrop değeri 280 bin dolarlara kadar ulaşabildi. Uniswap benzer şekilde ücretsiz olan testnet platformunu kullanan herkese 400 UNI airdop dağıttı. Çok yakın zamanda Aptos ve ardından Arbitrum sayesinde birçok insan binlerce dolar kazandı.

Airdrop kazanmak için tek şart erken kullanıcı olmak. Yaklaşmakta olan ve büyük airdrop dağıtabilecek projeler ise şu şekilde sıralanabilir:

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner