Yükleniyor...

Team Paribu, Afet Bölgesi Spor Alanları Projesi’ne Yeni Sporcular Dahil Etti

Coinkolik olarak katıldığımız Türkiye'de spor kültürünü ve yardımlaşmayı temel alan Team Paribu, 2023 planlarını ve ekibe dahil olan sporcularını tanıttı.

Paribu Team

Coinkolik olarak katıldığımız Türkiye’de spor kültürünü ve yardımlaşmayı temel alan Team Paribu, 2023 planlarını ve ekibe dahil olan sporcularını tanıttı.

Bugün Beşiktaş Feriye’de sporcuları ve deprem felaketini temel olarak ele alan Team Paribu’nun basın toplantısı gerçekleşti. Paribu’nun Türkiye’de spor kültürünün geleceğine katkı sağlamak hedefiyle olimpiyat ruhundan esinlenerek alarak kurduğu Team Paribu, üçüncü yılında da etkisini genişletmeye devam ediyor. 

Team Paribu’nun Temel Konusu: Deprem Bölgesi

Coinkolik olarak yer aldığımız Team Paribu basın toplantısında, “Team Paribu Seninle Afet Bölgesi Spor Alanları Projesi” başta olmak üzere, 2023 yılı için planlarını ve takıma yeni dahil olan sporcularını tanıttı. Basın toplantısında özellikle milli sporcular Team Paribu ile olan etkileşimlerinden bahsetti.

2021 yılında Team Paribu’ya il adımını atan Paribu, bu yıl Team Paribu Mentor ve Team Paribu Seninle projelerinin içeriğini zenginleştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Takıma katılan iki yeni sporcuyla birlikte sekiz kişilik bir kadro olarak yoluna devam eden Team Paribu, deprem bölgesine fayda sağlamak amacıyla yeniden yapılanmaya giderek 2023 senesinin hedeflerinden bahsetti.

Fsx8fiSX0AMyJw0

2023 Team Paribu kadrosu A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem’in kaptanlığında; milli cimnastikçi Ahmet Önder, milli modern pentatlet İlke Özyüksel, milli yüzücü Nida Eliz Üstündağ, milli karateci Dilara Bozan, milli eskrimci Deniz Selin Ünlüdağ ve bu yıl takıma katılan milli güreşçi Kerem Kamal ve milli atlet Ersu Şaşma’dan oluşuyor. 

Toplantıya A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem, milli cimnastikçi Ahmet Önder ve milli eskrimci Deniz Selin Ünlüdağ kamp çalışmalarında olduklarından dolayı online olarak katılarak Team Paribu hakkında görüşlerini belirttiler. 

Paribu CEO’su Yasin Oral, 2023 planları hakkında şu şekilde açıklamalarda bulundu: 

Team Paribu’nun bugün geldiği noktayı görmek bizim için heyecan ve gurur verici. Bu yıl Team Paribu çatısı altında gerçekleştirdiğimiz projeler depremle birlikte yeniden şekillendi. Sporun iyileştirici gücünü kullanarak depremden zarar gören insanlar için neler yapabileceğimize odaklandık. Team Paribu Mentor programında ve İhtiyaç Haritası iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz Team Paribu Seninle projesinde bu bakış açısıyla daha geniş kapsamda çalışmalar yürüteceğiz. Bununla birlikte takımımıza katılan yeni sporcularımızın da katkısıyla genç sporcuların yetişmesini ve Türk sporunu desteklemeye devam edeceğiz.

Fsx3 zWwAAb TC

Depremden Etkilenen Bölgeler için Spor Alanları Oluşturacağız”

Ülkemizin geçirmiş olduğu deprem felaketinin ardından, Team Paribu ilgi odaklarını deprem bölgesi haline getirdiklerini belirtti. Team Paribu Proje Yöneticisi Murat Tankut da İhtiyaç Haritası ile hayata geçirilen Team Paribu Seninle projesiyle bugüne kadar Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan 28 okulda 10 binden fazla öğrenciye ulaştıklarını ve 8.210 spor malzemesi ihtiyacını karşıladıklarını dile getirdi. 

Murat Tankut, sözlerine şu ifadeleri de ekledi:

Afet bölgelerinde bulunan çocuk ve gençlerin, özellikle deprem sonrasında hayata yeniden bağlanmalarını, sosyal beceriler geliştirmelerini mümkün kılacak aktiviteler organize ederek sporla iyileşmeyi sağlayacağız. Bu bakış açısıyla ilk günden beri bölgede aktif rol oynayan İhtiyaç Haritası ile güçlerimizi birleştirdik. Depremden en çok etkilenen Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da inşa edilen yaşam kentlerinde spor alanlarının oluşturulmasını hedefledik.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner