Yükleniyor...

Elon Musk’ın Başı Kripto Para Dolandırıcılarıyla Dertte

Elon Musk'ın başı son günlerde kripto para dolandırıcılarıyla dertte.

Elon Musk Kripto Para Dolandırıcıları

Elon Musk’ın başı son günlerde kripto para dolandırıcılarıyla dertte. Twitter’da 31 milyon takipçisi bulunan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bugün attığı “Bu hiç hoş değil” tweet’i ile bu konuda duyduğu rahatsızlığını dile getirdi.

Kripto para dolandırıcıları son günlerde Twitter üzerinden daha önce doğrulanmış hesapları satın alarak, bu hesapların isimlerini Elon Musk gibi sosyal medyada güç sahibi kişilerin isimleri ile değiştiriyor ve kurbanlardan Bitcoin göndermelerini talep ediyor.

Çoğu kripto para dolandırıcısı da aynı yöntemi izliyor. Öncelikle seçtiği kişilere ücretsiz Bitcoin verecekleri vaadinde bulunuyorlar. Daha sonra cüzdan hesaplarını doğrulamak adına kendilerine Bitcoin göndermesini istiyorlar. Bunun sonucunda çok daha fazla Bitcoin kazanacağını düşünen mağdurlar ise dolandırıcıların bu oyununa düşerek ellerindeki Bitcoin’den de oluyorlar.

Gün geçtikçe büyüyen bu sorunu takipçileri ile paylaşan Musk, dikkatli olunması gerektiğinin uyarısında bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner