Yükleniyor...

Ethereum İnkübatörü ConsenSys Yapılanmaya Gidiyor

Ethereum tabanlı projelerin kuluçka merkezi olarak adlandırılan ConsenSys, bugün şirketi yeniden yapılandıracaklarını ve çalışanlarının yüzde 14'ünün işten çıkarılacağını açıkladı.

consensys to build global trade platform for agribusiness giants

Ethereum tabanlı projelerin kuluçka merkezi olarak adlandırılan ConsenSys, bugün şirketi yeniden yapılandıracaklarını ve çalışanlarının yüzde 14’ünün işten çıkarılacağını açıkladı.

Haber ConsenSys kurucusu Joseph Lubin tarafından bu sabah şirketin Brooklyn’deki merkezinde yapılan bir toplantıda açıklandı. Toplantıya Zoom aracılığı ile şirketin dünya çapında uzaktan çalışan 500’den fazla çalışanı katıldı.

Lubin yaptığı açıklamada yeniden yapılanmaya gitmelerindeki altında yatan sebebi daha yalın bir yazılım şirketi ve bu şirketi bir yatırım koluna dönüştürmek olduğunu açıkladı. Lubin, şirketin Infura, PegaSys, MetaMask ve Codefi gibi bileşenlerden oluşacağından ve tüm bunların yanı sıra TrustOS olarak adlandırılan bir bölümün de faaliyete geçeceğinden bahsetti.

ConsenSys kurucusu, bu yeni bölümün tipik bilgisayar işletim sistemlerinden daha farklı bir halde olacağını ve merkezi olmayan işletmelerin kollektif olarak örgütlenmelerine yardımcı olacağını açıkladı.

DesCrypt’i de finanse eden ConsenSys, kripto balonunun çok yükseldiği zamanlarda çalışan sayısını 1200’e kadar çıkarmıştı. 2018 yılının sonunda ise personelinin yüzde 13’ünü işten çıkarmak zorund akaldı. 2016 yılında kurulan ConsenSys, kurulduğu günden bugüne kadar 100 milyon dolarlık yatırım alarak 100 den fazla şirketin kurulmasında aktif olarak rol aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner