Yükleniyor...

Bitcoin Balinasından Yarım Milyar Dolarlık Transfer

Yüklü miktarda Bitcoin sahibi olan bir balina, bilinmeyen bir cüzdandan yaklaşık 49.

Bitcoin Balinası

Yüklü miktarda Bitcoin sahibi olan bir balina, bilinmeyen bir cüzdandan yaklaşık 49.922 BTC’yi bir başka bilinmeyen cüzdana taşıdı. Birçok kişi bu durumun fiyatta gerçekleşecek bir düzeltmenin habercisi olabileceğinden endişe duyuyor.

458.1 milyar dolar değerindeki devasa transfer bugün öğlen saatlerinde gerçekleşti. Transfer, Twitter’daki Whale Alert tarafından da duyuruldu.

Kripto topluluğunda genellikle cüzdan arasında yapılan bu tip transferlerin balinalara ait olduğu düşünülür. Ancak kimi zaman transferin arkasında borsalar olduğu, borsanın bir soğuk cüzdanından diğer soğuk cüzdanına yaptığı transfer olduğu anlaşılır.

Bahse konu olan transferin de arkasında bir borsanın olduğu iddia edildi. Whale Alert takipçilerinden ‘BTC/Blue’ isimli bir kullanıcı, söz konusu transferin Bittrex tarafından soğuk cüzdanları arasında gerçekleştirildiğini söyledi ve borsanın bununla ilgili bilgilendirme yaptığını belirtti.

Başka bir kullanıcı ise yarım milyar dolarlık transferin işlem ücretine dikkat çekti. Bitcoin ile dünyanın her yerine yüklü miktarda para göndermek hem ucuz hem de hızlıdır. Kullanıcının da dikkat çektiği gibi, söz konusu transfer işleminin maliyeti yaklaşık 0,50 dolar olduğu görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner