Yükleniyor...

Elon Musk Bitcoin (BTC) Balinası Olabilir mi? İşte İpuçları

Net değeri 180 milyar doların üzerinde olan dünyanın en zengin adamı Elon Musk, sessizce Bitcoin biriktirmiş olabilir.

elon musk bitcoin btc balinasi olabilir mi iste ipuclari

Net değeri 180 milyar doların üzerinde olan dünyanın en zengin adamı Elon Musk, sessizce Bitcoin biriktirmiş olabilir.

Bitcoin balinaları büyük Bitcoin alımlarıyla bilinirler. Piyasaya gelişleri genellikle oldukça belirgin olur. Balina faaliyetleri, genellikle uzun vadede olduğu için kripto para piyasası üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Balinalar genellikle ne kadar aldıklarına veya sattıklarına bağlı olarak piyasada bir pump veya dump’ı tetikler. Bu noktada Musk için iki ihtimal söz konusu olabilir: ya şirketi Tesla için özel olarak Bitcoin satın aldı ya da şirketten bağımsız olarak kendisi için Bitcoin satın aldı.

Elon Musk, elinde Bitcoin olup olmadığı konusunda karışık sinyaller veriyor. Milyarder, birkaç yıl önce bir arkadaşı tarafından kendisine gönderilen 0.25 BTC dışında hiçbir Bitcoin’e sahip olmadığını açıklamıştı.

Musk’ın fikrinin değişmiş olabileceğine yönelik bazı işaretler var. Bu yılın başlarında Musk, Ben Mezrich’in bir tweet’ine yanıt vererek Bitcoin ile ödeme almaktan çekinmeyeceğini söyledi. Bu yanıt birçok spekülasyona yol açtı. Musk ya takipçileri tarafından sorulan sorulara düzenli olarak cevap veriyor ya da bazı tweet’leri diğer tweet’ler arasından seçerek onlara cevap veriyor. İkincisi, Musk’ın o sırada Mezrich’i takip etmemesine rağmen, Bitcoin ile ilgili tweet’lere dikkat ettiğini gösteriyor.

Musk, bugün Clubhouse’da verdiği röportajda ise Bitcoin fırsatını kaçırdığını ancak Bitcoin’i desteklediğini söyledi. Musk ayrıca Bitcoin’in geleneksel finansal sistem tarafından benimsenmenin eşiğinde olduğunu düşündüğünü aktardı.

Açıkçası, Musk’ın profiline Bitcoin etiketi eklemesi, son zamanlarda gözlerini Bitcoin piyasasına çevirdiğini kanıtlıyor. Musk’ın aynı gün içinde hiçbir bağlam olmadan paylaştığı “Geriye dönüp bakıldığında, kaçınılmazdı” tweet’i bu spekülasyonu selamlıyor.

Bu olaylardan önce Musk, yapay zeka araştırmacısı ve podcaster Lex Fridman’ın Aralık 2020’de paylaştığı “Mars ekonomisinin kripto para ile çalışacağını” söyleyen bir tweet’e cevap vermişti. Belirli bir kripto para biriminden bahsedilmemesine rağmen, Musk’ın son eylemleri Bitcoin’i potansiyel bir aday olarak gösteriyor.

Durum böyleyse, Tesla ve SpaceX CEO’sunun test aşaması için Bitcoin satın almış olma ihtimali bulunuyor. Musk, fintech dünyasındaki etkisi nedeniyle, Bitcoin sahibi olduğunu halka açık bir şekilde belirtmeyebilir. Bununla birlikte, birçok kripto para yorumcusu, halihazırda Musk’ın elinde oldukça iyi miktarda Bitcoin olduğunu iddia ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner