Yükleniyor...

Elon Musk, Bitcoin’e (BTC) Destek Vermeye Devam mı Ediyor?

Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter üzerinden yeni bir meme paylaştı.

musk

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden yeni bir meme paylaştı.

Elon Musk’ın paylaştığı meme, resmi hükümete olan güven eksikliğinden ve sekiz bira içen kocasının bunu ifade etmesini engelleyen eşi konu alıyor.

Bu paylaşımın ardından, çeşitli yorumlar da beraberinde geldi. Yorumlardan bazıları, Elon Musk’ın bu paylaşımının aslında hükümetlere dayalı olan fiat paraları eleştirdiği şeklindeydi. Kısaca, Musk’ın aslında Bitcoin’i üstü kapalı bir biçimde övdüğü ifade edildi.

Elon Musk, en büyük Dogecoin (DOGE) hayranı olarak tanınıyor. Musk’ın şirketi Tesla yılın başlarında Bitcoin yatırımı yapmaya başlamış ve ardından da Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul ettiğini duyurmuştu. Ancak şirket daha sonra çevresel endişeler sebebiyle lider kripto ile yapılan ödemeleri askıya almıştı.

Çarşamba günü düzenlenen B-Word çevrimiçi konferansı esnasında Musk, Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Dogecoin sahibi olduğunu ve SpaceX ile Tesla’nın bilançosunda Bitcoin olduğunu doğruladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner