Yükleniyor...

Elon Musk’tan Dikkat Çeken Bitcoin Tweet’i

Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu, ünlü girişimci Elon Musk attığı bir tweet ile "Biraz Bitcoin satın almak ister misin?

Elon Musk Bitcoin

Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu, ünlü girişimci Elon Musk attığı bir tweet ile “Biraz Bitcoin satın almak ister misin?” ifadelerini kullandı. Musk’ın tweet’i büyük ilgi toplarken alay maksatlı olduğu değerlendirmelerinde bulunuldu.

Yüksek profilli Twitter kullanıcıları arasında olan Elon Musk, Türkiye saati ile 01:30’da doğrulanmış şahsi hesabından şu tweet’i attı:

Tweet’de animeyi sevdiğini söyleyen Musk ardından Tweet’ine bir ekleme yaptı ve Bitcoin logosu barındıran bir anime karakterini paylaştı. Tweet’ine “Biraz Bitcoin satın almak ister misin?” notunu ekledi.

Girişimcinin paylaştığı görselin önde gelen kripto paralardan bazılarını anime karakterlerine dönüştüren Cryptocurrency Girls tarafından oluşturulduğunu da belirtelim.

Musk’ın ne denli popüler bir Twitter kullanıcısı olduğu da attığı tweet’in saatler içinde binlerce beğeni ve retweet atmasıyla bir kez daha görüldü. Bitcoin mesajı sonrası Twitter yönetimi Musk’ın hesabının hacklendiğini düşünmüş olacak ki Musk, bir sonraki tweet’inde “Twitter, hacklendiğimi ve hesabımın kilitlendiğini düşündü haha” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ile somut bir bağı bulunmayan, ancak olduğuna inanılan Elon Musk’ın adına açılmış onlarca sahte Twitter profili bulunuyor. Bu hesaplar aracılığıyla sahte kripto para hediyeleri vaatleriyle insanlar sıklıkla dolandırılıyor.

Musk’ın böyle bir tweet’i neden attığı bilinmiyor. Yine de girişimcinin Bitcoin ile alay etmek veya eğlenmek için attığı üzerinde durulan Bitcoin tweet’i kripto para topluluğunda büyük heyecana neden oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner