Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Borsaları Dev Kripto Para Borsası Hacklendi!

Dev Kripto Para Borsası Hacklendi!

ABONE OL:google-news

Dev kripto para borsası Trade.io yaptığı açıklama ile hacklendiklerini açıkladı. Borsa, Pazar günü bir güvenlik ihlali oluştuğunu kabul ederek bir grup hackerın soğuk depolama cüzdanlardan 50 milyonun üzerinde kripto para çektiğini söyledi.

Çalınan kripto paraların değerinin yaklaşık 7.5 milyon dolar olduğu belirtilirken, saldırının nasıl gerçekleştiği ise belirsizliğini koruyor.

Borsa, soğuk depolama cüzdanlarını son derece güvenli banka kasalarında tuttuklarını söylüyor. Borsanın CEO’su Jim Preissler yaptığı açıklamayla “Güvenli kasaların herhangi bir tehlike oluşturmadığını doğrulamıştık.” dedi.

Soğuk depolama cüzdanları genellikle kripto paraların tutulduğu hesaplara giriş bilgilerini içeren özel USB tabanlı cihazlardır.

Şirketin güvenlik ekibinin soğuk depolama cüzdanlarıyla ilişkili hesapların birinde yetkisiz ve son derece büyük bir işlem tespit ettiği belirtiliyor. Etherscan’ın raporuna göre, araştırma devam ediyor ve şirketin likidite havuzu için soğuk depolama cüzdanlarında tutulan 50 milyon TIO token çekilmiş durumda. Token’ların Bancor ve Kucoin borsalarına aktarıldığı belirtiliyor.

Söz konusu borsaların Trade.io’nun araştırmasına yardımcı olduğu ise gelen bilgiler arasında. Her iki borsa da şu an için TIO token adına para yatırma, para çekme ve market işlemlerini devre dışı bırakmış durumda.

Çalınan fonlar Trade.io’nun yedekte beklettiği kripto paralardan oluşuyordu. Bu yedek paralar şirketin rezervlerinde tutuluyor ve ticaret faaliyetlerinin yüksek seviyelere ulaşması gibi durumlarda likidite havuzunda kullanılıyordu. Yani bu fonlar kullanıcılara değil, şirkete aitti.

Şirketin kod temelli bir fork düşündüğü, çalınan fonları geçersiz hale getirmeyi ve TIO Token’ların değerini korumayı planladığı belirtiliyor.

Kripto para borsası, söz konusu hack saldırısının günlük ticaret faaliyetlerini etkilemediğini ve borsa faaliyetlerinin normal şekilde devam ettiğini söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar