Yükleniyor...

Elon Musk: Dogecoin’in (DOGE) Para Birimi Olarak Potansiyeli Var

Tesla CEO’su Elon Musk, paylaştığı bir tweet'te dünyanın en büyük kripto para birimi olarak Dogecoin'i gördüğünü ve DOGE’yi desteklemeye devam ettiğini belirtti.

elon musk dogecoin

Tesla CEO’su Elon Musk, paylaştığı bir tweet’te dünyanın en büyük kripto para birimi olarak Dogecoin’i gördüğünü ve DOGE’yi desteklemeye devam ettiğini belirtti.

Tesla CEO’su Elon Musk, paylaştığı bir tweet’te Dogecoin’e verdiği desteği yineledi. Musk Twitter’da Dogecoin geliştiricisi Billy Markus’a yanıt olarak DOGE’nin itibari para birimi olma potansiyeline sahip olduğunu tweetledi.

“Halkın Kripto Parası Dogecoin”

dogecoin

Musk, Dogecoin’den söz ederken defalarca “halkın kripto parası” şeklinde vurguladı. Musk, ayrıca Dogecoin’in para birimi olarak potansiyeli olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, Tesla patronu daha önce de Dogecoin’in fiat paranın yerini alıp alamayacağına dair düşüncelerini dile getirmişti.

Geçtiğimiz ay Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Dogecoin’in popüler kart ağlarına göre çok daha ucuz bir alternatif olduğunu söylemişti.

Kripto para piyasasında yaşanan genel düşüşle beraber Dogecoin de şimdi bir yıl önce elde edilen zirvesinden %91’den fazla düştü. Twitter, Musk ile anlaşmasını tamamladıktan sonra meme kripto para birimi kısa süreli bir fiyat artışı görmüştü. Daha sonra piyasanın geri kalanıyla birlikte daha da düşen Dogecoin’in fiyatı bu haftanın başlarında 10 sentin altına düştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner