Yükleniyor...

Elon Musk, Dogecoin’in Twitter’ın Bot Sorununu Çözebileceğine İnanıyor

Tesla CEO'su Elon Musk, Dogecoin'in yardımıyla Twitter spam'iyle mücadele fikrini onayladı.

doge elon musk twitter

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in yardımıyla Twitter spam’iyle mücadele fikrini onayladı.

Yakın tarihli bir tweet’te Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ın spam sorununun en büyük kripto para birimi olan Dogecoin’in yardımıyla çözülebileceğini belirtti. Musk’ın dikkatini çeken fikir ilk olarak milyarder Mark Cuban tarafından önerildi.

Cuban, Dogecoin’e rollup eklemeyi önerdi. Her Twitter kullanıcısının sınırsız gönderi için 1 DOGE koyması gerekecek. Gerçek insanlar, gönderiye başarılı bir şekilde itiraz ettikten sonra spam gönderenin tokenlarını alabilecek. Tam tersine, bazı tweet’leri yanlışlıkla spam olarak etiketlemeleri durumunda ise kişi kendi DOGE tokenlarını kaybedecek.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Cuban’a verdiği yanıtta bu fikri “çok” beğendiğini söyledi.

Eskiden kripto para birimlerinin sert bir eleştirmeni olan Cuban, meme kripto para biriminin hayranına dönüştü. Dallas Mavericks sahibi, DOGE’un potansiyel olarak geçerli bir para birimi olabileceğine inanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Dogecoin, Twitter’ın Musk ile bir anlaşma imzalamayı kabul etmesinin ardından yükseldi. Birçoğu, Musk sosyal medya platformunun kontrolünü ele geçirirse Twitter’a Dogecoin’i entegre edeceğine inanıyor. Musk, kullanıcıların Dogecoin ile Twitter Blue abonelikleri için ödeme yapmalarına izin vermeyi planladığını zaten belirtmişti. Musk ayrıca Dogecoin’in yardımıyla bahşiş vermeyi mümkün kılma fikrini de övdü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x