Yükleniyor...

Elon Musk ile Ünlü Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff, Altın ve Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu

Kripto para dünyasına sıkı bir giriş yapan SpaceX ve Tesla CEO’su dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, bu sefer de önde gelen Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff ile altın hakkında konuştu.

elon musk ile unlu bitcoin elestirmeni peter schiff bitcoin btc ve altin hakkinda konustu 1

Kripto para dünyasına sıkı bir giriş yapan SpaceX ve Tesla CEO’su dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, bu sefer de önde gelen Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff ile altın hakkında konuştu.

Musk, Schiff’in kendisi hakkında yazdığı bir tweet’e yanıt verdi. Schiff “Elon Musk’a göre, Bitcoin neredeyse itibari para kadar saçma. Yani Musk hem Bitcoin’i hem itibari parayı saçma buluyor. Katılıyorum, dijital bir itibari para olan Bitcoin’in merkez bankaları tarafından verilen kağıt paradan bile daha fazla saçma olduğunu düşünüyorum. Altın saçma değildir. Bu itibari para ve Bitcoin’den daha iyi!” şeklinde bir tweet atmıştı.

Musk Schiff’in bu tweet’ine şu cevabı verdi:

“Altına sahip olduğunuzu söyleyen bir e-posta, altın sahibi olmakla aynı şey değildir. Kripto paranız da olabilir.

Para, sadece takasın verdiği rahatsızlıktan kaçınmamızı sağlayan verilerdir.

Bu veriler, tüm veriler gibi, gecikme ve hataya tabidir. Sistem, her ikisini de en aza indirecek şekilde gelişecektir.”

Ayrıca ekledi:

“Bununla birlikte, BTC ve ETH yüksek görünüyor haha”

Bilindiği gibi Peter Schiff, kripto para dünyasının önde gelen isimlerinin sürekli olarak kripto paralar ve altın hakkında alaylı bir şekilde iletişim kurduğu bir isim. Musk, son zamanlarda yaptığı Dogecoin ve Bitcoin yorumları ve en önemlisi şirketi Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımıyla topluluğun kısa sürede ilgisini çekmişti. Ünlü isim, topluluğa bu konuda da ayak uydurmuş görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner