Yükleniyor...

Elon Musk, Tesla’nın Elindeki Bitcoin’leri (BTC) Satmadığını Açıkladı

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, birkaç gündür Bitcoin (BTC) hakkındaki olumsuz yorumlarına devam ederken, dün kripto Twitter'da deyim yerindeyse bir savaş çıktı.

elon musk tesla bitcoin

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, birkaç gündür Bitcoin (BTC) hakkındaki olumsuz yorumlarına devam ederken, dün kripto Twitter’da deyim yerindeyse bir savaş çıktı. Öte yandan BTC de 43.000 dolara kadar geriledi.

Kripto para topluluğu Elon Musk’ın ifadelerinin yarattığı piyasa dalgalanmalarının bir an önce önüne geçilmesi gerektiğini ve Musk’ın durdurulmasının şart olduğunu ifade ediyor. Musk’ın Bitcoin hakkındaki açıklamları da Tesla’nın elindeki BTC’leri satıp satmadığına dair dedikoduların dönmesine yol açmıştı. Musk bugün attığı bir tweet’le böyle bir şeyin olmadığını açıkladı.

Tesla CEO’su “Spekülasyonları açığa kavuşturmak için şunu söylemeliyim: Tesla hiçbir Bitcoin’i satmadı” ifadelerini kullandı.

Elon Musk’ın birkaç gündür Bitcoin’e yönelik olumsuz ifadeleri, kripto para biriminin ciddi bir düşüş yaşamasına neden oldu. Bitcoin, bu şekilde son 3 ayın en düşük seviyesine gerilemiş oldu. Fakat Tesla CEO’sunun sabah saatlerinde attığı tweet’in ardından markette olumlu bir hareket başladı.

“Marketin Hareketinin Bir Kişiye Bağlı Olması Üzücü”

Kripto para topluluğunun sevilen isimlerinden Crypto Michael de Elon Musk hakkındaki eleştirilerini dün gece sürdürmüştü. Michael, Musk’ın Tesla ve Bitcoin hakkındaki tweet’ine şöyle bir yorum yaptı:

“Ve #Bitcoin yükseliyor. Pazarın yalnızca dünyadaki bir kişinin tweet’leriyle hareket etmesi gerçekten üzücü, ama içinde bulunduğumuz ilk aşama bu. Satmadı, piyasalar yükseldi, #Bitcoin ayı piyasasında değil.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner