Yükleniyor...

Analist Benjamin Cowen Cardano (ADA), Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT) ve Chainlink’i (LINK) Yorumladı

Yakından takip edilen bir kripto para analisti ve yatırımcısı, Cardano'yu ve daha yüksek seviyelere çıkmasını beklediği dört altcoin’i yakından izliyor.

analist benjamin cowen cardano ada ethereum eth avalanche avax polkadot dot ve chainlinki link yorumladi 1

Yakından takip edilen bir kripto para analisti ve yatırımcısı, Cardano’yu ve daha yüksek seviyelere çıkmasını beklediği dört altcoin’i yakından izliyor.

Yeni bir strateji oturumunda Benjamin Cowen, 392.000 Youtube abonesine, dördüncü en büyük kripto para birimi olan Cardano’nun (ADA/USD) Bitcoin (ADA/BTC) karşısında büyük bir patlama başlattıktan sonra potansiyel olarak değerini ikiye katlayabileceğini söyledi. 

“ADA’nın Bitcoin karşısında şimdiye kadar yaptığı en yüksek değer 2018’de 0.00008 idi. Mevcut fiyatlardan bu seviyeye ölçülü bir hareket yaparsak, %105 daha artabileceği anlamına gelir… Peki, bu ADA/USD’yi nereye yerleştirir? Aslında mütevazı, çok mütevazı bir 4.35 dolara yerleştirirdi. Oraya gideceğini söylemiyorum… Sadece ‘bu daha önce oldu’ diyorum. Ve muhtemelen ADA 2017, 2018’de olduğundan çok daha fazlasını bugün gerçekleştiriyor.”

Ethereum’a bakıldığında Cowen, ETH’nin düşüş belirtileri göstermeden önce 6.000 dolara kadar yükselebilecek şiddetli bir tsunaminin ortasında olduğunu söylüyor.

“2.000 dolarımız var. Bunu aştık. 3.000 dolarımız var. Onu kolayca fethettik. 4000 dolarımız var. Şu anda onunla sürekli mücadele ediyoruz. Açıkçası, 5.000 dolar ve 6.000 dolar var vesaire… Size anlatmaya çalıştığım şey, eğer gerçekleşirse olabilecek şey ile ilgili değil. Geri çekilmeden önce, ne kadar ilerleyeceğimizle gideceğimizle ilgili bir mesele.”

Chainlink’e (LINK) gelince, kripto para analisti, merkeziyetsiz oracle platformunun 2019’a kadar uzanan uzun vadeli yükselen bir kanalda işlem gördüğünü vurguluyor.

“LINK’i seviyorum. Sadece yukarı hareket ediyor. Makro ölçekte, yukarı çıkma eğilimindedir. Evet, bazen düşüyor. Kim gerçekten önemsiyor ki? Bu sadece bir oyun. Genelde yükselir ve önemli olan budur. Chainlink’in genel olarak yukarı çıktığı gerçeğini gözden kaçırmayın.”

Cowen’in radarındaki bir diğer altcoin ise Ethereum rakibi Polkadot’tur (DOT). Trader, DOT’un daha da yükselmeye devam ettiğini ve şimdi çok önemli bir direnişi ortadan kaldırmaya hazır olduğunu vurguluyor.

“DOT treni 20 günlük SMA’yı (basit hareketli ortalama) tutmaya devam ediyor. Bir süredir rayların dışındayız. Umarım yolumuza geri döneriz. Bu seviyeye geldik. Bu, üçüncü kez, aşağı yukarı 50 dolara ulaşmamız olacak. Bakalım kırabilecek miyiz? Eğer kırarsak, nispeten hızlı hareket edeceğini tahmin ediyorum.”

Cowen’in radarındaki son altcoin, akıllı sözleşme platformu Avalanche’dir (AVAX). Kripto para stratejistine göre AVAX, boğa döngüsünün bir sonraki aşamasını ateşleyebilmesi için 37.50 dolarlık direnci kırması gerekiyor. 

“AVAX yine DOT gibi fiyat keşif modunun zirvesinde. Hepsi birbirine yaklaşıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner