Yükleniyor...

Elon Musk, Twitter Yönetim Kurulunu Feshetti

Elon Musk, Twitter yönetim kurulunu feshetti ve şirketin tek yöneticisi olarak kaldı.

elon musk 5

Elon Musk, Twitter yönetim kurulunu feshetti ve şirketin tek yöneticisi olarak kaldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir dosyalamaya göre Musk, sosyal medya devinin tüm yönetim kurulunu görevden aldı.

Elon Musk, Tek Yönetici Konumunda

Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın alan Musk, şirketin yönetim kurulunu feshetti ve şirketin tek yöneticisi oldu.

Twitter’ın kontrolünü eline almasının ardından Musk, ilk olarak platformun CEO’su Parag Agrawal’ı, CFO’su Ned Segal’ı ve güvenlik başkanı Vijaya Gadde’yi görevden aldı. Musk’ın hamlesi, birçok kullanıcının “bir saltanat getiriyor” gibi yorumda bulunmasına neden oldu.

Musk son olarak yönetim kurulu üyeleri Bret Taylor, Omid Kordestani, David Rosenblatt, Martha Lane Fox, Patrick Pichette, Egon Durban, Fei-Fei Li ve Mimi Alemayehou’yu görevden aldı.

Musk, Twitter ile ilgili yeni kararlar almayı sürdürüyor. Ünlü milyarder, Twitter’daki doğrulama sistemi olan ve ülkemizde “mavi tick” olarak bilinen sistem için ayda 40 dolar almayı planlıyor.

Musk’ın 40 dolarlık yeni planı, birçok kullanıcının şimdiden tepkisini çekmiş durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner