Yükleniyor...

Elon Musk, Twitter’ı Neden Satın Almak İstediğini Açıkladı 

Elon Musk, Twitter’ı neden satın almak istediğini açıkladı.

elon musk twitteri neden satin almak istedigini acikladi

Elon Musk, Twitter’ı neden satın almak istediğini açıkladı.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, TED konferansında Twitter’ı satın almak istemesinin arkasındaki motivasyon hakkında konuştu. Twitter’ı bir “şehir meydanı” olarak nitelendiren Musk, platformun ifade özgürlüğü konusunda kapsayıcı olması gerektiğini söyledi. Musk konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Güçlü sezgisel anlayışım, maksimum düzeyde güvenilir ve geniş ölçüde kapsayıcı bir kamu platformuna sahip olmanın uygarlığın geleceği için son derece önemli olduğu yönündedir. Twitter’ın halka açık platform olarak güvenini ne kadar artırabilirsek, medeniyet riski azalır.”

Musk Twitter algoritmasının açık kaynaklı olması gerektiğine bir kez daha vurgu yaptı. Daha önce aktardığımız üzere, Musk söz konusu satın alma teklifiyle gündeme gelmeden önce Twitter’ın açık kaynaklı olması gerektiğine dair bir tartışma başlatmıştı. 

Benzer şekilde, yine Twitter’ı eleştirdiği konulardan biri olan spam ve dolandırıcılık botlarını da ortadan kaldırmak istiyor:

“Gördüğüm her kripto dolandırıcılığı için bir Dogecoin’im olsaydı…”

Musk ayrıca sosyal medyada tartışma yaratan konu hakkında da açıklama yaptı ve şirketi satın almak için parası olduğunu açıkça belirtti:

“Teknik olarak karşılayabilirim… Ama bu para kazanmanın bir yolu değil. (…) Ekonomi umurumda bile değil.”

Daha önce aktardığımız üzere Musk, Twitter’ın %9.2 hissesini satın almıştı. Ancak bundan kısa bir süre sonra yönetim kuruluna katılmayacağını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner