Yükleniyor...

Elon Musk, Twitter’ı Satın Almak İçin Teklifte Bulundu

Elon Musk, hisse başına 54.

elon musk twitteri satin almak icin teklifte bulundu 5

Elon Musk, hisse başına 54.20 dolarla Twitter’ı satın alma teklifinde bulundu. 

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, sosyal medya devi Twitter ile bir kez daha gündeme geldi. Ortaya çıkan bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgesine göre Musk, hisse başına 54.20 dolar ile Twitter’ı satın alma teklifinde bulundu. 

Milyarder Perşembe günü Twitter’ın yönetim kurulu başkanı Bret Taylor’a gönderdiği belgede teklifin kabul edilmemesi durumunda “bir hissedar olarak pozisyonunu dikkate alması gerektiğini” söyledi. Belgede ayrıca söz konusu fiyatın Twitter’a yatırım yapmaya başlamadan önceki güne göre %54; yatırımının kamuoyuna duyurulmasından önceki güne göre %38’lik bir prim olduğu ifadeleri yer aldı. 

Musk’ın bu hamlesi, %9.2 hisse satın aldıktan sonra Twitter’ın yönetim kuruluna katılmayacağını söylemesinin ardından geldi. Bu ise, Musk’ın Twitter’daki hissesini %14.9’un üzerine çıkarmasını engelleyen bir hareket. 

Haber ile Twitter’ın hisseleri (TWTR) %10’dan fazla değer kazandı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner