Yükleniyor...

Elon Musk, Üç Gün İçinde Twitter’ın Yeni Sahibi Olacak

Tesla CEO'su Elon Musk, üç gün içinde sosyal medya devi Twitter'ın yeni sahibi olacak.

elon musk 2

Tesla CEO’su Elon Musk, üç gün içinde sosyal medya devi Twitter’ın yeni sahibi olacak.

Musk’ın mali destekçilerine, üç gün içinde anlaşmanın tamamlanacağını bildirdiği ifade ediliyor.

Elon Musk, Twitter Anlaşmasına Son Geldi

Bloomberg’ün haberine göre Elon Musk, Cuma gününe kadar Twitter’ın yeni sahibi olacak.

Habere göre Musk, gerçekleştirilen bir video konferans görüşmesi sırasında satın alma anlaşmasının 28 Ekim’de tamamlanacağını söyledi.

Video konferans görüşmesi, Twitter’ın satın alınması işlemi için fon sağlayan bankacılık kurumlarıyla yapıldı. Musk’ın 13 milyar dolarlık bir kredi aldığı ifade ediliyor.

Musk, 4 Ekim’de daha önce üzerinde anlaşılan 44 milyar dolarlık satın alma teklifini yineledi. Şirket kısa bir süre içinde bu teklifi kabul etti.

Aynı şartlarla tekrar ayarlanan anlaşma, her iki taraf içinde aylarca süren bir kargaşanın ardından geldi. Musk, Twitter’daki bot hesaplarla ilgili yanlış bilgi aktarıldığını söyleyerek anlaşmadan çekildiğini açıklamıştı. Sosyal medya devi bunun üzerinde Musk’a dava açma yoluna gitti.

Musk, Twitter’ı satın almasının ardından, personel sayısını 7.000’den 2.500’e düşürmeyi planlıyor. Bu da işgücünde %75’lik bir kesinti olacağı anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner