Yükleniyor...

Elon Musk, Yine Bir Memecoin’i Yükseltiyor

Twitter'ın patronu Elon Musk, attığı tweet ile PEPE'yi yüzde 15'e yakın yükseltti.

Elon musk pepe

Twitter’ın patronu Elon Musk, attığı tweet ile PEPE‘yi yüzde 15’e yakın yükseltti.

Memecoin furyasının bittiği düşünülürken, dün akşam saatlerinden bu yana Pepe özelinde yükselişler sürüyor. Birçok memecoin, düştükleri yerden yaklaşık yüzde 50‘e yakın bir yükseliş gerçekleştirdi.

Bu yükseliş dalgasına, Twitter’ın patronu Elon Musk’ın paylaşımı damga vurdu. Musk’ın paylaştığı bir gönderide Pepe figürünün yer alması, PEPE’nin fiyatını yüzde 15 oranında yukarıya çekti.

PEPE, Yükselişini Sürdürüyor

Popüler memecoin PEPE, Elon Musk’ın Twitter paylaşımıyla birlikte yükselişine hız kattı. Dünden bu yana yüzde 80‘e yakın bir yükseliş gerçekleştiren PEPE, bugün Musk’ın desteğini de arkasına aldı.

Musk her ne kadar komik bir tweet paylaşsa da bu kripto yatırımcıları tarafından alım sinyali olarak algılandı. Musk’ın Pepe figürüyle alakalı paylaşımı sonucunda, insanlar PEPE satın almaya başladı. PEPE‘nin fiyatı, 0.00000167 dolar seviyesinde hareket ediyordu. Musk’ın paylaşımından sonra bu fiyat, 0.00000191 dolar seviyesine yükseldi.

Pepe yukseliyor

Düne kadar sürekli düşüş yönlü hareket sergileyen memecoin, gelen balinaların ve Musk’ın paylaşımıyla yine yükselişe başladı. Kripto para piyasası, memecoin‘ler özelinde dalgalı seyrini sürdürmeye devam ediyor.

Diğer taraftan birçok kurumsal isim, Pepe özelinde memecoin‘lerin riskli varlıklar olduğuna dikkat çekmeye devam ediyor. Özellikle Coinbase, Pepe için risk bildirimi yayınlamış ve daha sonra gelen tepkiler üzerine ortamı yumuşatmaya çalışmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner