Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Elon Musk'ın Dikkat Çektiği Dogecoin (DOGE) Yığılma Sorunu Ne?

Elon Musk’ın Dikkat Çektiği Dogecoin (DOGE) Yığılma Sorunu Ne?

ABONE OL:google-news

Tesla CEO’su Elon Musk dün attığı bit tweet ile, Dogecoin’in (DOGE) dağılımını kolaylaştırmak için DOGE zulalarının büyük bir bölümünü satacak olan Dogecoin balinalarını destekleyeceğini söyledi.

Elon Musk’ın önceki tweet’leri ele alındığında bunun bir şaka olma olasılığı olsa da, Dogecoin’de gerçekten de bir yığılma sorunu bulunuyor. Raporlar, tek bir kuruluşun altcoin’in tüm piyasa değerinin %27’sinden fazlasını elinde tuttuğunu gösteriyor. Bu, 1.8 milyar doların üzerinde bir değere veya bugün itibariyle yaklaşık olarak orta büyüklükteki bir ada ülkesinin GSYİH’sine karşılık geliyor.

Ek olarak, ilk yirmi DOGE adresi, altcoin’in mevcut dolaşımdaki arzının %50’sinden fazlasını (3.5 milyar doların üzerinde) elinde tutuyor. Bunlar Dogecoin’i soğuk cüzdanlarında rezerv olarak tutan kripto borsaları olabilir ancak şimdiye kadar herhangi bir borsa bunu doğrulamadı.

Musk ise, bu durumun değişmesi gerektiğinde ısrar ediyor. Dün attığı Dogecoin sahiplerinin DOGE’larını satması ile ilgili olan tweet ise bu duruma işaret ediyor.

İlgili tweet’e verdiği yanıt, Musk’ın DOGE savunuculuğunun sonsuza kadar devam etmeyebileceğini gösteriyor. Bir Twitter hesabı, “balinaların” DOGE’larını satmaması ve tutmaya devam etmesi durumunda, Dogecoin’in Musk’ın desteğini kaybedebileceğini” söyledi. Musk ise “Yup” (Evet) diyerek yanıtladı.

Dogecoin’deki yığılma, diğer altcoin’lerde olduğu gibi DOGE’un uzun vadeli temelleri için bir sorun anlamına geliyor. Arzın az olması ile, birkaç büyük cüzdanın yararına fiyatlar yapay ve orantısız bir şekilde artırabilir ve bu tür cüzdanlar satım yapmak istediğinde DOGE’un fiyatı kaçınılmaz olarak düşer.

2013’te bir şaka olarak yaratılan Dogecoin’in meme değeri, Shiba Inu köpeğinin maskot olarak kullanılması ve şirin bir anlatı, altcoin’in piyasa değerini yıllar içinde oldukça iyi bir noktaya taşıdı.

Geçtiğimiz haftalarda ünlüler, rapçiler, eğlence yıldızları ve özellikle Musk’ın kendisi (kendi tarzıyla “Dogecoin’in CEO’su” olarak) milyonlarca takipçisine bu altcoin hakkında tweet attı. Bu ise altcoin’in 0.004 doların altından yalnızca son iki ayda 0.07 dolara yükselmesine neden oldu.

Ama DOGE birikimlerini satan balinalar sözde “halkın kripto parasını” kurtarabilir mi? Musk öyle düşünüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar