Yükleniyor...

Elon Musk’ın Twitter Hamlesi, ABD Federal Ticaret Komisyonu Tarafından Araştırılıyor

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter’da %9’luk hisse satın alımı, ABD Federal Ticaret Komisyonu FTC tarafından araştırılıyor.

elon muskin twitter hamlesi abd federal ticaret komisyonu tarafindan arastiriliyor

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter’da %9’luk hisse satın alımı, ABD Federal Ticaret Komisyonu FTC tarafından araştırılıyor.

Reuters tarafından aktarılan bir habere göre Musk’ın ilk Twitter hisse alımı, ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından araştırılıyor. Kurum, Musk’ın bu satın alımı gerçekleştirirken antitröst kurallarına uyup uymadığına bakıyor. Araştırmanın odak noktası ise, Musk’ın hisseyi Twitter’ın yönetimini etkilemek için mi satın aldığı yoksa pasif bir hissedar mı olmayı düşündüğü etrafında şekilleniyor. 

Daha önce aktardığımız üzere Musk, öncelikle Twitter’da %9’luk hisse almış ardından ise Twitter’ın yönetim kuruluna katılmayacağını söylemişti. Daha sonra Musk, Twitter’ı tamamen satın almak için hisse başına 54.20 dolardan bir teklifte bulundu ve şirket Musk’ın bu teklifini kabul etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner