Yükleniyor...

Elon Musk’tan Manchester United Şakası

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden Manchester United takımını satın aldığını söyleyerek ortalığı hareketlendirdi.

Elon Musktan Manchester United Sakasi

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden Manchester United takımını satın aldığını söyleyerek ortalığı hareketlendirdi.

Kripto ve futbolun (özellikle Premier Lig) birbiriyle oldukça yakın olduğunu biliyoruz, keza Elon Musk ve Bitcoin de öyle. Bir süredir Twitter satın alımıyla gündemde olan Musk, İngiltere Premir Lig’deki Manchester United futbol kulübünü satın aldığını söyledi.

Elon Musk: Manchester United Tweeti Bir Şakaydı

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Elon Musk’ın Twitter kullanım biçimi oldukça rahat ve keyfine bağlı. Kimi zaman nelerin ciddi, nelerin şaka olduğu ayırt etmek pek kolay olmuyor.

Tweet zincirini, “Açık olmak gerekirse, Cumhuriyetçi Parti’nin sol yarısını ve Demokrat Parti’nin sağ yarısını destekliyorum!” diyerek başlatan Musk, ikinci tweetinde “Hoşgeldin Manchester United‘ı satın alıyorum” dedi.

Daha sonra kullanıcılardan gelen “Ciddi misin?” sorusuna, bunun Twitter’da uzun bir süredir devam eden şaka şekli olduğunu belirterek, herhangi bir spor takımı almadığı yanıtını verdi.

Manchester United, dünyanın en iyi desteklenen futbol kulüplerinden biridir. 20 kez rekor bir İngiltere şampiyonu oldular ve küresel oyunun en prestijli kulüp yarışması olan Avrupa Kupası’nı üç kez kazandılar. Elon Musk’ın tweetinden öte kripto ile bağlantıları ise sponsorluk anlaşmasından var. Kırmızı Şeytanlar lakaplı futbol kulübü, formalarının göğsünde blockchain ağı Tezos’un logosunu taşıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner