Yükleniyor...

Elon Musk’tan Tesla Haberi Sonrası İlk Bitcoin (BTC) Paylaşımı

Dünyanın en zengin adamlarından Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Tesla'nın Bitcoin (BTC) satın almasının ardından ilk Bitcoin tweet'ini bugün attı.

2021 02 10 10.25.36

Dünyanın en zengin adamlarından Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin (BTC) satın almasının ardından ilk Bitcoin tweet’ini bugün attı.

Elon Musk’ın tweet’inde Chuck Morris meme’i bulunuyor. Meme’de “Chuck Morris Bitcoin’lerini Mt. Gox’tan çekebilir” ifadeleri yer alıyor. Musk bu görseli “gerçek güç” ifadeleriyle paylaştı. Bilindiği üzere Chuck Norris oyuncu ve dövüş sanatları ustası. Bu nedenle genellikle güçle alakalı meme’lerde Norris sık sık kullanılıyor.

Tesla Bitcoin’e Yakıt Oldu

Tesla’nın önceki gün Bitcoin satın aldığı ortaya çıkmış, lider kripto para birimi Bitcoin bunun üzerine adeta uçuşa geçmişti. BTC, bu haber sayesinde yeni ATH’sini CoinMarketCap verilerine göre 48.003 dolar civarında oluşturmuştu. Bitcoin maalesef daha sonra rallisine devam edemedi ve ufak bir geri çekilme yaşadı.

BTC, yazının yazıldığı sırada son 24 saatte %1 oranında düşüş yaşayarak 46.586 dolardan işlem görüyordu. Kripto para topluluğu şu sıra Bitcoin’in 50.000 dolarlık önemli seviyeyi aşmasını heyecanla bekliyor.

Bu arada Tesla ise Bloqport’a göre şimdiden Bitcoin yatırımından 500 milyon dolar kar etmiş durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner