Yükleniyor...

Elon Musk’tan Yeni Bir Bitcoin (BTC) Açıklaması Geldi: Tesla Ne Kadar Bitcoin Tutuyor?

Elon Musk, Tesla'nın elinde tuttuğu Bitcoin'ler (BTC) hakkında yorum yapıyor.

musk bitcoin

Elon Musk, Tesla’nın elinde tuttuğu Bitcoin’ler (BTC) hakkında yorum yapıyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın elindeki Bitcoin’lerin 1,47 milyar dolar değerine “yakın” olduğunu doğruladı. Yakın tarihli bir tweet’te Tesla CEO’su Elon Musk, e-araba üreticisinin bilançosunda 1,47 milyar dolara yakın Bitcoin olmasını yorumladı. Tesla, 8 Şubat’ta yayınlanan 10-K raporunda 1,5 milyar dolarlık Bitcoin bulundurduğunu açıklamıştı.

Dave Lee’nin Bitcoin ve Tesla ile ilgili attığı hesaplama tweet’ine yorum yapan Musk, “O kadar çok Bitcoin’imiz yok, ama tahmin yakın” ifadelerini kullandı.

Devasa satın alım, en büyük kripto para biriminin fiyatını bir aydan biraz fazla bir sürede yaklaşık yüzde 57 oranında artırmaya yardımcı oldu. Şirket, Nisan ayında kripto para biriminin likiditesini test etmesi için bir kısım BTC’yi satarak 101 milyon dolarlık kar elde etti. yı başardı. Büyük bir fiyat düşüşü nedeniyle Tesla, ikinci çeyrekte Bitcoin ile ilgili 23 milyon dolarlık bir değer düşüklüğü kaybı kaydetmek zorunda kaldı.

Şirket daha sonra kripto para birimi varlıklarını artırmadı. Musk, B Word programında Tesla’nın “büyük olasılıkla” Bitcoin ödemelerine bir şans daha vereceğini de söylemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner