Yükleniyor...

Emin Gün Sirer, İftira Davasından Tazminat Kazandı

Ava Labs'ın kurucusu Emin Gün Sirer, kendisini terör örgütü üyesi olarak tanıtan bir kişiden 3 milyon dolar tazminat aldı.

emin gun sirer

Ava Labs‘ın kurucusu Emin Gün Sirer, kendisini terör örgütü üyesi olarak tanıtan bir kişiden 3 milyon dolar tazminat aldı.

Kripto fenomeni olarak bilinen Emre Aksoy, 2021 yılında yayınladığı YouTube videosunda Sirer’i terör örgütü üyesi olarak tanıttı. Aksoy’un bu videosundan sonra, Ava Labs’ın geliştirdiği AVAX’ta kısa vadeli düşüşler yaşandı.

Aksoy’un iftira attığını ve bu iftira nedeniyle itibar zedelenmesine maruz kaldığını belirten Sirer, Aksoy hakkında dava açtı. Ava Labs CEO’su, davadan 3 milyon dolarlık tazminat aldı.

Emin Gün Sirer, Terör İftirasından Tazminat Aldı

Ava Labs’ın kurucusu ve Avalanche’ın arkasındaki isim olan Emin Gün Sirer, hakkında ortaya atılan terör örgütü üyesi iftirasından tazminat kazandı. Sirer, bu dava sonucunda 3 milyon dolar elde etti.

Kripto sektöründe fenomen haline gelen Emre Aksoy, YouTube üzerinden yayınladığı bir videoda, Sirer’in FETÖ üyesi olduğunu söyledi. 2021 yılında yayınlanan bu video üzerinden harekete geçen Sirer, mahkemeden tazminat kazanarak ayrıldı.

Davada, Aksoy’un Ava Labs’ın rakibi bir ürünü tanıtmak için maaş aldığı ifade edildi. Laws360’a göre, 28 Nisan’da bölge yargıcı Beth Bloom, Sirer’in haklı bulunduğunu ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner