Yükleniyor...

Coinbase Yeni Platformunu Duyurdu

Coinbase, kripto türev ticareti için tasarlanmış yeni bir kurumsal platform olan Coinbase International Exchange’i (CIE) duyurdu.

coinbasee

Coinbase, kripto türev ticareti için tasarlanmış yeni bir kurumsal platform olan Coinbase International Exchange’i (CIE) duyurdu. 

Bitcoin sürekli vadeli işlemlerini destekleyecek olan CIE‘in bu hafta içinde ticarete başlaması planlıyor. Yapılan duyuruya göre CIE’deki tüm alım satım işlemleri Coinbase destekli stablecoin USDCoin ile gerçekleştirilecek. 

Platform Bermuda’da Hayata Geçirilecek

Coinbase yaptığı açıklamada, CIE’de doğrudan erişim ticaretinin, ABD dışı yargı bölgelerinde API aracılığıyla kurumsal müşteriler için mevcut olduğunun altını çizdi. 

Duyuruya göre yeni uluslararası kripto platformu, Bermuda’daki düzenleyicilerin desteğiyle hayata geçirildi. Daha önce bildirildiği üzere Coinbase, Nisan 2023’te Bermuda Para Otoritesi’nden (BMA) lisans aldı. F sınıfı lisans, Coinbase’in dijital varlık borsası ve bir dijital varlık türevleri değişim sağlayıcısı işletmesinin yanı sıra token satışı ve ihracı gibi faaliyetleri yürütmesine izin verdi. 

İngiliz denizaşırı bölgesi olan Bermuda, Birleşik Krallık’a benzer şekilde kriptoya karşı dostça bir tutum sergiledi ve son zamanlarda kripto endüstrisinde giderek yükselişe geçen ülkeler arasında yer aldı. 

Bermuda Başbakanı ve Maliye Bakanı Edward Burt, FTX gibi sektör başarısızlıklarına rağmen hükümetin kriptoya açık olduğunu açıklamıştı. Yerel yetkililer de Bermuda’nın sektörün 2022’de ayı piyasasıyla karşı karşıya kalmasına rağmen kripto merkezi hedeflerini koruyacağını belirtti. 

Coinbase, Mart 2022’den beri küresel bir kripto borsası kurmayı planlıyordu. Coinbase, bu hafta içi hayata geçirmeyi planladığı platformuna ilişkin ilk raporları Wells bildirimi almasından birkaç gün önce açıklamıştı. Platform, 25 Nisan’da SEC’e karşı bir dilekçe sunarak düzenleyiciden endüstri düzenlemelerine açıklık getirmesini talep etti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner