Yükleniyor...

Birleşik Krallık Parlamento Üyesi, Kripto Paralara Değindi

Birleşik Krallık parlamento üyesi Lisa Cameron, kripto paralara yatırım yapmadığını ancak düzenlemeleri savunduğunu söyledi.

lisa cameron

Birleşik Krallık parlamento üyesi Lisa Cameron, kripto paralara yatırım yapmadığını ancak düzenlemeleri savunduğunu söyledi. 

2015’ten bu yana parlamento üyesi olan Lisa Cameron, 28 Nisan’da Teksas’ta düzenlenen Consensus 2023 konferansında bazı önemli açıklamalarda bulundu. Cameron, seçmenlerinden birinin kripto mağduru olmasının ardından Birleşik Krallık hükümetinde kripto ile ilgili politikaları savunmaya başladığını belirtti. 

Cameron: Kişisel Olarak Yatırım Yapmıyorum

Lisa Cameron, tüketicileri korurken sektörün potansiyelinden en iyi şekilde yararlanabilecekleri düzenlemeleri hayata geçirmenin savunucusu olduğunu açıkladı. 

Cameron’a göre, 2022’de kripto piyasasında yaşanan çöküş, Birleşik Krallık’a bu alandaki potansiyel kötü aktörleri fark etme fırsatı sağladı. Cameron, Rishi Sunak’ın İngiltere’yi kripto için küresel bir merkez haline getirme hedefini yineleyerek, bu hedefe ulaşmak için çalışanların sadece bir partinin milletvekili olmadıklarını söyledi. 

Cameron, mevzuattaki tarafsızlığını etkileyebileceğini düşündüğü için kripto paralara kişisel olarak yatırım yapmadığını da sözlerine ekledi. 

Bununla birlikte, Birleşik Krallık milletvekillerinin dijital varlıklara sahip olmalarına izin veren bir sistemin mevcut olduğunun da altını çizen Cameron, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: “Önümüzdeki on yıl içinde bu sektöre dahil olmayan çok az insan olacak.”

Birleşik Krallık hükümeti, kripto para birimlerinin güvenli bir şekilde benimsenmesini desteklemenin yanı sıra stablecoin’lerin düzenlenmesini öneren Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısı üzerinde de çalışmaya devam ediyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner