Yükleniyor...

En Az 1 Adet Bitcoin Tutan Cüzdan Sayısı 900 Bin Oldu

DocumentingBitcoin, kısa süre önce yaptığı paylaşımında, cüzdanında en az 1 adet Bitcoin (BTC) tutan kişi sayısının 900 bin olduğunu duyurdu.

bitcoin

DocumentingBitcoin, kısa süre önce yaptığı paylaşımında, cüzdanında en az 1 adet Bitcoin (BTC) tutan kişi sayısının 900 bin olduğunu duyurdu.

Yeni bir rekor olarak manşet atan kuruluş, yaptığı paylaşımdan sonra yoğun etkileşim aldı. Grafiksel bir tabloya dayandırılan bu rekor, enflasyona karşı yatırım aracı olarak görülen kripto paraların insanlar tarafından günden güne benimsendiğini ortaya koydu. Kurumsal yatırımcıların ve ülkelerin dahil olmasıyla tanınırlığını günden güne arttıran BTC, en fazla yatırım çeken kripto para unvanını koruyor.

Bitcoin Asiri Korku Bolgesinde

Messari, Bitcoin Tutan Cüzdan Sayısını Doğruladı

Kripto veri kuruluşu Messari, yayımladığı raporla 900 bin cüzdanı doğruladı.

Kuruluş, BTC tutan 42,8 milyon cüzdan adresi olduğunun altını çizerken, bu cüzdanların yaklaşık 900 bin adetinin 1 adet BTC’ye sahip olduğunu aktardı. Kuruluş bu açıklamalara ek olarak yaklaşık 16 bin adet cüzdanın da en az 100 BTC tuttuğunu açıkladı.

Yayımlanan BTC raporunun sonunda, yaklaşık 4.2 bin cüzdanın, değeri 10 milyon dolar BTC’den daha fazla bakiyeye sahip olduğu ve bunların balina adresleri olarak geçtiği göze çarptı.

Günden güne artan BTC yatırımcısı ile birlikte, bu verilerin daha fazla artacağını savunan Messari, enflasyona karşı varlıklarını korumak isteyen insanların tercihi olma yolunda ilerlediğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner