Yükleniyor...

En Az 1 BTC Tutan Bitcoin Adres Sayısı Düşüşe Geçti

Balinalar bu hafta başında gerçekleşen satış baskısının ardından varlıklarını tek tek elde çıkarmayı tercih ediyorlar.

en az bir bitcoin tutan adres sayisinda azalma

Balinalar bu hafta başında gerçekleşen satış baskısının ardından varlıklarını tek tek elde çıkarmayı tercih ediyorlar. Cüzdanında en az 1 Bitcoin (BTC) tutan sayısı yalnızca dün 1.000 kişi düştü. Muhtemelen Bitcoin’in 25 Kasım gecesi 18.700 dolardan 17.100 dolara düşmesinin bir yansıması olarak, balinalar bu şekilde hareket etmeyi tercih ediyor.

Yaşanan bu çöküş, OKEx’in kurucusunun gözaltından serbest bırakılmasından sonra ve dün gün içerisinde 1.3 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonlarının süresi dolduğunda ortaya çıkmış olabilir. Bitcoin yazım itibari ile 17.893 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto para analiz şirketi Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, lider kripto paranın fiyatının katlanarak artması ve en az bir BTC tutan adres sayısının daha yavaş yükselmesi 2017 yılında yaşanan Bitcoin patlaması ile oldukça paralellik gösteriyor.

Örneğin fiyatlar 2014 yılında çöküşe geçtiğinde, 1 BTC tutan adres sayısında da patlama yaşandı. Bu yıl Eylül ayında ise Bitcoin’in artışa geçmesi ile birlikte, en az 1 BTC tutan adres sayısı neredeyse 15.000 düştü.

Bu sebepten dolayı bazı analistler Bitcoin’in sadece bu durumdan dolayı bile, potansiyel yükselişini gerçekleştireceğini ve tekrardan tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 dolar seviyesine yükseleceğine inanıyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner