Yükleniyor...

Aman dikkat: En büyük beşinci BTC balinası hareketlendi!

En büyük beşinci Bitcoin (BTC) balinası olarak bilinen "37x" isimli bir cüzdan, harekete geçerek piyasaya korku saldı.

Btc balinası bitcoin

En büyük beşinci Bitcoin (BTC) balinası olarak bilinen “37x” isimli bir cüzdan, harekete geçerek piyasaya korku saldı.

“37x” olarak da adlandırılan devasa Bitcoin balinası, 2019’dan bu yana ilk kez 6 milyar doların üzerinde BTC’yi üç yeni adrese transfer etti. Popüler onchain veri platformu Arkham Intelligence tarafından 25 Mart’ta yayınlanan bir X gönderisine göre 37x, 23 Mart’ta 94.500 Bitcoin’in (6,05 milyar dolar) neredeyse tamamını aktardı. Merak uyandıran Bitcoin balinası, ilk adreste sadece 1,4 BTC bıraktı.

Bitcoin transfer verisi

Devasa Bitcoin (BTC) balinası merak uyandırdı!

Balinanın transferleri, Bitcoin halving’i nedeniyle kurumsal ilginin sektöre arttığı bu dönemde gerçekleşti. D8X merkezyetsiz borsanın kurucu ortağı ve UBS’in eski yönetici direktörü Cointelegraph’a bildirdiği bir görüşte, Bitcoin fiyatının yarılanmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına rağmen, tarihte ilk kez, gelen arz ihracı azaltımının tam olarak fiyata yansımadığını ifade etti.

6 milyar doların üzerindeki BTC aktarımı, Bitcoin’in 25 Mart’ta 70.000 doları geri kazanmasından iki gün önce gerçekleşti. Kripto yatırımcıları, BTC biriktirmeye devam ederken, Coinbase’deki BTC arzı 18 Mart’ta 344.856 BTC ile dokuz yılın en düşük seviyesine ulaştı.

CoinMarketCap’e göre Bitcoin, sabah 12:53’e kadar geçen 24 saat içinde yüzde 6,4 artarak 71.222 dolardan işlem gördü.

Bitcoin grafik

Dijital varlık fonları Ten Squared’in ortağı Christopher Cheung, Cointelegraph’a ilettiği bir araştırma notunda, Bitcoin’deki mevcut rallinin temel olarak halving beklentisinden ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bitcoin borsa yatırım fonundan (ETF) artan kurumsal girişlerden kaynaklandığını şu şekilde dile getirdi:

“BlackRock ve Fidelity gibi geleneksel finans kuruluşlarının BTC ürünlerinin lansmanına katılması, kripto para birimini alternatif bir varlık sınıfı olarak daha da meşrulaştırıyor. Bu da daha önce kripto piyasasına girmekte tereddüt eden yatırımcılar için ‘kariyer riskini’ azaltıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner