Yükleniyor...

En Büyük Bitcoin (BTC) Balinalarından İkisi Milyon Dolarları Coinbase’e Taşıyor!

Kripto para balinası gözlemcileri, Coinbase'e büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) gönderen iki büyük Bitcoin sahibini takip ediyor.

bitcoin balinasi btc

Kripto para balinası gözlemcileri, Coinbase’e büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) gönderen iki büyük Bitcoin sahibini takip ediyor.

Whale Alert’e göre, ilk balina üç ayrı işlemde toplam 3.500 BTC’yi (113,2 milyon dolar değerinde) hareket ettirdi. Tüm bu transferler bir saatten kısa bir sürede gerçekleşti. BitInfoCharts’ın güncel zengin listesine göre balina, kayıtlardaki en büyük Bitcoin sahipleri arasında 13. sırada. Gerçekleşen işlemler ise şu şekilde:

  • Bilinmeyen cüzdandan Coinbase’e transfer edilen 48,6 milyon dolar değerinde 1500 BTC
  • Bilinmeyen cüzdandan Coinbase’e transfer edilen 32,3 milyon dolar değerinde 1000 BTC
  • Bilinmeyen cüzdandan Coinbase’e transfer edilen 32,3 milyon dolar değerinde 1000 BTC

Bu transferlerin toplam işlem ücreti maliyeti ise sadece 89,61 dolarak olarak belirlendi.

İlk balinanın son işlemini göndermesinden dakikalar sonra, ikinci bir balina, kaynağı bilinmeyen başka bir cüzdandan Coinbase’e 55,4 milyon dolar değerinde 1698 BTC taşıdı. Gönderen cüzdan aynı zamanda cüzdan boşaltılmadan önce var olan en zengin cüzdanlardan biriydi ve BitInfoCharts zengin listesinde 841 numarada yer alıyordu.

Bu Bitcoin balina çifti, kripto paralarını ABD’nin önde gelen borsasında satmak istiyor olsa da, analitik firması Glassnode’un verileri, BTC sahiplerinin çoğunun paralarını borsalardan gözetim dışı cüzdanlara çekmeye devam ettiğini gösteriyor.

1000 BTC veya daha fazlasını içeren adres sayısı da yükselişte ve yılın başında 2130’dan yaklaşık 2460’a yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner